Licensed to Colonial Community Aquatics

                                    HY-TEK's MEET MANAGER 6.0 1/7/2019 05:59 PM

                      Suburban Aquatic League: Dual Meet                       

                      Records Report  updated 2 Aug 2005                       

                                    Results                                    

 

Event 1  Boys 11 & Under 1 mtr Diving

===============================================================================

    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 

===============================================================================

  1 LI, Jayden                 8 CCA-MA                    NP      61.55    6  

  2 Myerow, Eli R             10 CCA-MA                    NP      55.75    4  

  3 Barclay, Connor G          9 CCA-MA                    NP      47.10    3  

 -- Alderfer, Austin R         9 CCA-MA                    NP     X64.50  

 -- Zebley, Pax C              9 CCA-MA                    NP     X45.55  

 

Event 2  Boys 12-14 1 mtr Diving

===============================================================================

    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 

===============================================================================

  1 Parada, Luke              13 PENN-MA                   NP     147.85    6  

  2 Alderfer, Julian E        12 CCA-MA                    NP     104.60    4  

  3 Rhodes, Brad B            12 CCA-MA                    NP      96.40    3  

  4 Myerow, Eli R             10 CCA-MA                    NP      72.25    2  

 

Event 3  Boys 15 & Over 1 mtr Diving

===============================================================================

    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 

===============================================================================

  1 Humburt, Matthew J        17 PENN-MA                   NP     198.05    6  

  2 Parada, Luke              13 PENN-MA                   NP     191.40    4  

  3 Rhodes, Brad B            12 CCA-MA                    NP     117.50    3  

 

Event 4  Boys 8 & Under 100 Yard Medley Relay

===============================================================================

    Team                                                 Seed     Finals Points 

===============================================================================

  1 Colonial Community Aquatics-MA  'A'               1:13.26    1:23.02    8  

     1) Cowley, Shane J 8               2) Coyle, Owen D 8                

     3) Mondoro, Ryan D 8               4) Glista, Dylan C 8              

  2 Colonial Community Aquatics-MA  'B'               1:29.76    1:35.28    4  

     1) Manning, Jack M 7               2) Fassbender, Will M 8           

     3) Meehan, Austin J 7              4) LI, Jayden 8                   

  3 Penn  Aquatics Swim and Dive-MA  'A'              1:35.27    1:55.11    2  

     1) Ensig, Ryder M 6                2) Grosse, Landon P 8             

     3) Morales, Liam P 8               4) Johnson, Riley D 5             

 -- Colonial Community Aquatics-MA  'C'               1:38.15         DQ  

     1) Peters, Kyle M 7                2) Schultz, Charles D 6           

     3) Moeller, Zachary W 8            4) Alderfer, Henri L 7            

 

Event 5  Boys 9-10 200 Yard Medley Relay

===============================================================================

    Team                                                 Seed     Finals Points 

===============================================================================

  1 Colonial Community Aquatics-MA  'A'               2:33.10    2:34.93    8  

     1) Carr, John R 10                 2) Waerig, Willie B 10            

     3) Sullivan, Declan V 10           4) Alderfer, Austin R 9           

  2 Colonial Community Aquatics-MA  'B'               2:50.42    2:52.72    4  

     1) Davis, Simon X 9                2) Baker, Elliott K 9             

     3) Hartel, William E 9             4) Kriebel, Gavin S 10            

  3 Penn  Aquatics Swim and Dive-MA  'A'              2:26.80    3:09.44    2  

     1) Gonzalez, Alex d 10             2) Cunningham, Quinn 9            

     3) Thomas, D'One d 9               4) Ennis, Matthew V 10            

 

Event 6  Boys 11-12 200 Yard Medley Relay

===============================================================================

    Team                                                 Seed     Finals Points 

===============================================================================

  1 Colonial Community Aquatics-MA  'A'               2:06.90    2:16.50    8  

     1) Alderfer, Julian E 12           2) Harvey, Cole T 10              

     3) Glista, Adam J 11               4) Peters, Sean K 10              

  2 Penn  Aquatics Swim and Dive-MA  'A'              2:32.63    2:39.93    4  

     1) Golaszewski, Oliver 11          2) Jones, Reilly a 11             

     3) Laible, Charles j 11            4) Woodard, Jake T 12             

  3 Colonial Community Aquatics-MA  'B'               2:08.01    2:53.09    2  

     1) Coyle, Brennan D 12             2) Fassbender, James C 12         

     3) Kavalow-Huie, Bennett D 12      4) Rosen, Jack S 12               

 

Event 7  Boys 13-14 200 Yard Medley Relay

===============================================================================

    Team                                                 Seed     Finals Points 

===============================================================================

 -- Colonial Community Aquatics-MA  'A'               2:09.65         DQ  

     1) Paladino, Giacomo S 11          2) Davis, Benson W 14             

     3) Rosen, Ian S 10                 4) Broad, Ethan D 13              

 

Event 8  Boys 15 & Over 200 Yard Medley Relay

===============================================================================

    Team                                                 Seed     Finals Points 

===============================================================================

  1 Colonial Community Aquatics-MA  'A'               1:46.50    2:03.78    8  

     1) Davis, Jacob Z 16               2) Rankin, Niles H 17             

     3) Fiddler, Nick P 17              4) Coyle, Riley M 14              

  2 Colonial Community Aquatics-MA  'B'                    NT    2:10.54    4  

     1) Coyle, Quinn W 16               2) Suchsland, Dean G 15           

     3) Dinofa, Adam C 17               4) Harvey, Cole T 10              

  3 Penn  Aquatics Swim and Dive-MA  'A'              1:41.28    2:15.12    2  

     1) Kelso, Austin 13                2) Chesney, James 14              

     3) Wells, Jesse 17                 4) Zisa, Kyle A 13                

 

Event 9  Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 

===============================================================================

  1 Coyle, Owen D              8 CCA-MA                 16.02      15.56    6  

  2 Mondoro, Ryan D            8 CCA-MA                 17.40      17.62    4  

  3 Grosse, Landon P           8 PENN-MA                17.94      18.06    3  

  4 Rosen, Nash S              8 CCA-MA                 18.34      18.09    2  

  5 Morales, Liam P            8 PENN-MA                21.09      22.03    1  

  6 Ensig, Ryder M             6 PENN-MA                28.55      28.88  

 -- Manning, Jack M            7 CCA-MA                 19.78     X18.69  

 -- Schultz, Charles D         6 CCA-MA                 20.90     X21.96  

 -- Alderfer, Henri L          7 CCA-MA                 22.37     X23.25  

 -- Basil, Logan J             6 PENN-MA                38.93     X41.22  

 -- McCleskey, Tucker S        6 PENN-MA                44.56     X44.88  

 -- McLaughlin, Jack T         6 PENN-MA                45.45     X47.75  

 

Event 10  Boys 9-10 100 Yard Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 

===============================================================================

  1 Hartel, William E          9 CCA-MA               1:20.28    1:15.75    6  

  2 Sullivan, Declan V        10 CCA-MA               1:15.66    1:17.40    4  

  3 Johnson, Brady P           9 PENN-MA              1:17.66    1:19.62    3  

  4 Johnson, Dylan S          10 PENN-MA              1:22.61    1:21.28    2  

  5 Kriebel, Gavin S          10 CCA-MA               1:26.23    1:22.46    1  

  6 Stinson, Jacob A          10 PENN-MA                   NT    1:28.11  

  7 Cahan, Joshua S            9 PENN-MA                   NT   x1:40.73  

  8 Ennis, Matthew V          10 PENN-MA              1:52.35   x1:50.40  

  9 Kane, Evan J               9 PENN-MA                   NT   x2:03.15  

 

Event 11  Boys 11-12 100 Yard Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 

===============================================================================

  1 Laible, Charles j         11 PENN-MA              1:11.95    1:11.81    6  

  2 Woodard, Jake T           12 PENN-MA              1:10.50    1:12.66    4  

  3 Rosen, Jack S             12 CCA-MA               1:14.03    1:17.40    3  

  4 Fassbender, James C       12 CCA-MA               1:20.00    1:18.20    2  

  5 Golaszewski, Oliver       11 PENN-MA              1:23.06    1:22.63    1  

  6 Paladino, Giacomo S       11 CCA-MA               1:26.25    1:28.23  

 

Event 12  Boys 13-14 100 Yard Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 

===============================================================================

  1 Chesney, James            14 PENN-MA              1:01.26    1:06.10    6  

  2 Zisa, Kyle A              13 PENN-MA              1:05.50    1:06.70    4  

  3 Davis, Benson W           14 CCA-MA               1:15.45    1:11.74    3  

 

Event 13  Boys 15 & Over 200 Yard Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 

===============================================================================

  1 Fiddler, Nick P           17 CCA-MA               1:54.06    1:56.19    6  

  2 Wells, Jesse              17 PENN-MA              1:54.81    2:04.88    4  

  3 Dinofa, Adam C            17 CCA-MA               2:10.88    2:16.03    3  

 

Event 14  Boys 8 & Under 25 Yard Backstroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 

===============================================================================

  1 Glista, Dylan C            8 CCA-MA                 24.03      20.73    6  

  2 Cowley, Shane J            8 CCA-MA                 20.31      21.15    4  

  3 Matson, Noah K             7 PENN-MA                24.47      23.16    3  

  4 Meehan, Austin J           7 CCA-MA                 22.39      23.96    2  

  5 Ensig, Ryder M             6 PENN-MA                28.12      32.40    1  

  6 McLaughlin, Jack T         6 PENN-MA                36.44      36.25  

 -- Peters, Kyle M             7 CCA-MA                 27.07     X23.41  

 -- Manning, Jack M            7 CCA-MA                 18.05     X23.43  

 -- Fassbender, Will M         8 CCA-MA                 23.76     X24.24  

 -- McCleskey, Tucker S        6 PENN-MA                52.23        XDQ  

 -- Dzierza, Jackson           6 PENN-MA                45.49        XDQ  

 -- Basil, Logan J             6 PENN-MA                54.44        XDQ  

 

Event 15  Boys 9-10 50 Yard Backstroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 

===============================================================================

  1 Gonzalez, Nathaniel l     10 PENN-MA                36.49      36.42    6  

  2 Carr, John R              10 CCA-MA                 40.18      39.76    4  

  3 Johnson, Dylan S          10 PENN-MA                38.49      41.62    3  

  4 Gonzalez, Alex d          10 PENN-MA                43.53      41.66    2  

  5 Rosen, Ian S              10 CCA-MA                 43.35      43.10    1  

  6 Davis, Simon X             9 CCA-MA                 42.67      44.90  

  7 Stinson, Jacob A          10 PENN-MA                   NT     x45.66  

  8 Cahan, Joshua S            9 PENN-MA                   NT     x49.12  

  9 Kane, Evan J               9 PENN-MA                   NT     x55.93  

 -- Kriebel, Gavin S          10 CCA-MA                 47.03     X46.12  

 -- Peters, Sean K            10 CCA-MA                 48.80     X46.81  

 

Event 16  Boys 11-12 50 Yard Backstroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 

===============================================================================

  1 Kavalow-Huie, Bennett D   12 CCA-MA                 37.48      35.97    6  

  2 Alderfer, Julian E        12 CCA-MA                 37.87      36.75    4  

  3 Laible, Charles j         11 PENN-MA                36.76      37.84    3  

  4 Golaszewski, Oliver       11 PENN-MA                38.25      40.37    2  

  5 Woodard, Jake T           12 PENN-MA                41.45      42.72    1  

  6 Hanson, Gavin X           11 PENN-MA                47.13     x43.19  

  7 Glista, Adam J            11 CCA-MA                 44.79      47.50  

  8 Titsch, Nathaniel U       11 PENN-MA                55.55     x49.90  

  9 Ennis, Matthew V          10 PENN-MA                57.64     x55.82  

 -- Kalbacher, Neil P         11 PENN-MA                45.61     X41.70  

 -- Johnson, Treyshaun        11 PENN-MA                   NT        XDQ  

 

Event 17  Boys 13-14 100 Yard Backstroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 

===============================================================================

  1 Zisa, Kyle A              13 PENN-MA              1:17.05    1:18.93    6  

  2 Kelso, Austin             13 PENN-MA              1:17.25    1:22.63    4  

 -- Broad, Ethan D            13 CCA-MA               1:51.19         DQ  

 

Event 18  Boys 15 & Over 100 Yard Backstroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 

===============================================================================

  1 Fiddler, Nick P           17 CCA-MA               1:03.47    1:10.07    6  

  2 Coyle, Quinn W            16 CCA-MA               1:02.12    1:10.72    4  

  3 Davis, Jacob Z            16 CCA-MA               1:06.42    1:15.17    3  

 

Event 19  Boys 8 & Under 25 Yard Breaststroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 

===============================================================================

  1 Coyle, Owen D              8 CCA-MA                 21.56      21.88    6  

  2 Grosse, Landon P           8 PENN-MA                22.42      23.40    4  

  3 Manning, Jack M            7 CCA-MA                    NT      28.07    3  

  4 Rosen, Nash S              8 CCA-MA                 30.04      30.96    2  

 -- Matson, Noah K             7 PENN-MA                28.17         DQ  

 -- Johnson, Riley D           5 PENN-MA                39.70         DQ  

 -- Bradbury, Riley T          7 CCA-MA                    NT        XDQ  

 -- LI, Jayden                 8 CCA-MA                    NT        XDQ  

 -- Schultz, Charles D         6 CCA-MA                    NT        XDQ  

 

Event 20  Boys 9-10 50 Yard Breaststroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 

===============================================================================

  1 Waerig, Willie B          10 CCA-MA                 41.82      41.18    6  

  2 Baker, Elliott K           9 CCA-MA                 49.47      47.47    4  

  3 Thomas, D'One d            9 PENN-MA                47.54      47.78    3  

  4 Gonzalez, Alex d          10 PENN-MA                56.54      56.03    2  

  5 Cunningham, Quinn          9 PENN-MA                55.91      58.47    1  

  6 Harvey, Cole T            10 CCA-MA                 54.54      58.64  

  7 Cahan, Joshua S            9 PENN-MA                   NT   x1:01.37  

  8 Kane, Evan J               9 PENN-MA                   NT   x1:02.56  

 -- Stinson, Jacob A          10 PENN-MA                   NT         DQ  

 

Event 21  Boys 11-12 50 Yard Breaststroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 

===============================================================================

  1 Coyle, Brennan D          12 CCA-MA                 36.45      36.80    6  

  2 Fassbender, James C       12 CCA-MA                 40.90      40.70    4  

  3 Jones, Reilly a           11 PENN-MA                44.95      45.34    3  

  4 Hanson, Gavin X           11 PENN-MA              1:00.81      57.62    2  

 -- Kalbacher, Neil P         11 PENN-MA                57.07         DQ  

 

Event 22  Boys 13-14 100 Yard Breaststroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 

===============================================================================

  1 Chesney, James            14 PENN-MA              1:27.36    1:31.78    6  

  2 Zisa, Kyle A              13 PENN-MA              1:38.81    1:39.53    4  

  3 Davis, Benson W           14 CCA-MA               1:44.54    1:43.19    3  

 

Event 23  Boys 15 & Over 100 Yard Breaststroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 

===============================================================================

  1 Suchsland, Dean G         15 CCA-MA               1:13.40    1:15.50    6  

  2 Rankin, Niles H           17 CCA-MA               1:02.59    1:17.64    4  

 

Event 24  Boys 8 & Under 25 Yard Butterfly

===============================================================================

    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 

===============================================================================

  1 Cowley, Shane J            8 CCA-MA                 23.34      18.82    6  

  2 Glista, Dylan C            8 CCA-MA                 19.75      20.75    4  

  3 Meehan, Austin J           7 CCA-MA                 23.88      24.62    3  

  4 Morales, Liam P            8 PENN-MA                26.89      25.22    2  

 -- Fassbender, Will M         8 CCA-MA                    NT     X22.89  

 -- Moeller, Zachary W         8 CCA-MA                 24.15     X24.44  

 -- Falatek, Matthew D         8 CCA-MA                 28.72     X24.81  

 -- Rosen, Nash S              8 CCA-MA                 25.37     X25.50  

 -- Manning, Jack M            7 CCA-MA                 41.51     X28.16  

 -- Peters, Kyle M             7 CCA-MA                 31.56     X32.26  

 -- Johnson, Riley D           5 PENN-MA                38.70         DQ  

 -- Matson, Noah K             7 PENN-MA                28.90         DQ    1  

 -- Dzierza, Jackson           6 PENN-MA                   NT         DQ  

 -- McLaughlin, Jack T         6 PENN-MA                56.70         DQ  

 -- Basil, Logan J             6 PENN-MA              1:04.70         DQ  

 

Event 25  Boys 9-10 50 Yard Butterfly

===============================================================================

    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 

===============================================================================

  1 Gonzalez, Nathaniel l     10 PENN-MA                36.59      36.00    6  

  2 Sullivan, Declan V        10 CCA-MA                 37.72      39.38    4  

  3 Alderfer, Austin R         9 CCA-MA                    NT      39.40    3  

  4 Carr, John R              10 CCA-MA                 38.69      40.68    2  

  5 Johnson, Brady P           9 PENN-MA                47.80      45.79    1  

  6 Cunningham, Quinn          9 PENN-MA                50.58      52.27  

 

Event 26  Boys 11-12 50 Yard Butterfly

===============================================================================

    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 

===============================================================================

  1 Coyle, Brennan D          12 CCA-MA                 30.86      31.66    6  

  2 Rosen, Jack S             12 CCA-MA                 38.82      37.85    4  

  3 Glista, Adam J            11 CCA-MA                 43.86      45.22    3  

  4 Jones, Reilly a           11 PENN-MA                45.51      48.59    2  

  5 Hanson, Gavin X           11 PENN-MA                56.68      53.75    1  

 -- Titsch, Nathaniel U       11 PENN-MA              1:16.30         DQ  

 

Event 27  Boys 13-14 100 Yard Butterfly

===============================================================================

    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 

===============================================================================

  1 Coyle, Riley M            14 CCA-MA               1:26.11    1:04.20    6  

  2 Kelso, Austin             13 PENN-MA              1:21.07    1:27.18    4  

  3 Chesney, James            14 PENN-MA              1:31.07    1:37.45    3  

 

Event 28  Boys 15 & Over 100 Yard Butterfly

===============================================================================

    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 

===============================================================================

  1 Fiddler, Nick P           17 CCA-MA                 55.58      59.40    6  

  2 Dinofa, Adam C            17 CCA-MA               1:01.78    1:08.85    4  

 

Event 29  Boys 8 & Under 50 Yard Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 

===============================================================================

  1 Grosse, Landon P           8 PENN-MA                   NT     J39.98    6  

  2 Morales, Liam P            8 PENN-MA                   NT     J59.75    4  

  3 Johnson, Riley D           5 PENN-MA                   NT   J1:17.08    3  

 -- Mondoro, Ryan D            8 CCA-MA                    NT     X39.77  

 -- Falatek, Matthew D         8 CCA-MA                    NT     X44.03  

 -- Fassbender, Will M         8 CCA-MA                    NT     X44.84  

 -- Moeller, Zachary W         8 CCA-MA                    NT     X45.58  

 -- LI, Jayden                 8 CCA-MA                    NT     X58.50  

 -- Bradbury, Riley T          7 CCA-MA               1:40.40   X1:26.09  

 

Event 30  Boys 9-10 50 Yard Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 

===============================================================================

  1 Johnson, Brady P           9 PENN-MA                33.70      33.47    6  

  2 Hartel, William E          9 CCA-MA                    NT      33.60    4  

  3 Thomas, D'One d            9 PENN-MA                34.47      34.63    3  

  4 Kriebel, Gavin S          10 CCA-MA                 37.03      36.30    2  

  5 Johnson, Dylan S          10 PENN-MA                36.45      37.52    1  

  6 Rosen, Ian S              10 CCA-MA                 38.26      41.30  

 -- Peters, Sean K            10 CCA-MA                 39.65     X39.45  

 -- Harvey, Cole T            10 CCA-MA                 38.67     X44.04  

 -- Baker, Elliott K           9 CCA-MA                 43.34     X44.68  

 

Event 31  Boys 11-12 50 Yard Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 

===============================================================================

  1 Kavalow-Huie, Bennett D   12 CCA-MA                 30.76      30.15    6  

  2 Alderfer, Julian E        12 CCA-MA                    NT      30.79    4  

  3 Woodard, Jake T           12 PENN-MA                32.57      32.88    3  

  4 Jones, Reilly a           11 PENN-MA                33.82      34.50    2  

  5 Golaszewski, Oliver       11 PENN-MA                35.57      36.67    1  

  6 Paladino, Giacomo S       11 CCA-MA                 39.82      39.11  

 

Event 32  Boys 13-14 50 Yard Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 

===============================================================================

  1 Coyle, Riley M            14 CCA-MA                 26.64      24.78    6  

  2 Kelso, Austin             13 PENN-MA                30.83      31.84    4  

  3 Broad, Ethan D            13 CCA-MA                 41.66      44.62    3  

 

Event 33  Boys 15 & Over 100 Yard Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 

===============================================================================

  1 Wells, Jesse              17 PENN-MA                52.29      55.34    6  

  2 Suchsland, Dean G         15 CCA-MA               1:10.43    1:07.52    4  

  3 Coyle, Quinn W            16 CCA-MA               1:02.04    1:31.35    3  

 

Event 34  Boys 9-10 100 Yard IM

===============================================================================

    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 

===============================================================================

  1 Waerig, Willie B          10 CCA-MA               1:23.48    1:21.84    6  

  2 Gonzalez, Nathaniel l     10 PENN-MA              1:22.14    1:22.85    4  

  3 Davis, Simon X             9 CCA-MA               1:29.89    1:32.36    3  

  4 Gonzalez, Alex d          10 PENN-MA              1:37.50    1:37.25    2  

  5 Cunningham, Quinn          9 PENN-MA              1:44.26    1:46.84    1  

 -- Alderfer, Austin R         9 CCA-MA                    NT         DQ  

 

Event 35  Boys 11-12 100 Yard IM

===============================================================================

    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 

===============================================================================

  1 Alderfer, Julian E        12 CCA-MA               1:22.20    1:21.28    6  

  2 Laible, Charles j         11 PENN-MA              1:20.55    1:22.25    4  

  3 Peters, Sean K            10 CCA-MA               1:49.84    1:45.50    3  

 -- Johnson, Treyshaun        11 PENN-MA                   NT         DQ  

 -- Titsch, Nathaniel U       11 PENN-MA                   NT         DQ  

 

Event 36  Boys 13-14 200 Yard IM

===============================================================================

    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 

===============================================================================

  1 Coyle, Riley M            14 CCA-MA               2:35.55    2:21.75    6  

 

Event 37  Boys 15 & Over 200 Yard IM

===============================================================================

    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 

===============================================================================

  1 Rankin, Niles H           17 CCA-MA               2:14.37    2:18.56    6  

  2 Davis, Jacob Z            16 CCA-MA               2:21.16    2:23.54    4  

  3 Wells, Jesse              17 PENN-MA              2:16.50    2:25.51    3  

 -- Suchsland, Dean G         15 CCA-MA               2:40.68   X2:48.91  

 

Event 38  Boys 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay

===============================================================================

    Team                                                 Seed     Finals Points 

===============================================================================

  1 Colonial Community Aquatics-MA  'A'               1:06.66    1:12.55    8  

     1) Cowley, Shane J 8               2) Mondoro, Ryan D 8              

     3) Glista, Dylan C 8               4) Coyle, Owen D 8                

  2 Colonial Community Aquatics-MA  'B'               1:12.88    1:23.13    4  

     1) Meehan, Austin J 7              2) Falatek, Matthew D 8           

     3) Rosen, Nash S 8                 4) Moeller, Zachary W 8           

  3 Penn  Aquatics Swim and Dive-MA  'A'              2:22.51    2:19.47    2  

     1) Matson, Noah K 7                2) Ensig, Ryder M 6               

     3) McCleskey, Tucker S 6           4) Basil, Logan J 6               

 -- Colonial Community Aquatics-MA  'C'                    NT         DQ  

     1) Peters, Kyle M 7                2) Alderfer, Henri L 7            

     3) Schultz, Charles D 6            4) Bradbury, Riley T 7            

 

Event 39  Boys 9-10 200 Yard Freestyle Relay

===============================================================================

    Team                                                 Seed     Finals Points 

===============================================================================

  1 Colonial Community Aquatics-MA  'A'               2:21.06    2:13.36    8  

     1) Hartel, William E 9             2) Sullivan, Declan V 10          

     3) Waerig, Willie B 10             4) Alderfer, Austin R 9           

  2 Penn  Aquatics Swim and Dive-MA  'A'              2:17.71    2:17.67    4  

     1) Johnson, Brady P 9              2) Johnson, Dylan S 10            

     3) Thomas, D'One d 9               4) Gonzalez, Nathaniel l 10       

 -- Colonial Community Aquatics-MA  'B'               2:31.49   X2:37.43  

     1) Davis, Simon X 9                2) Carr, John R 10                

     3) Rosen, Ian S 10                 4) Kriebel, Gavin S 10            

 

Event 40  Boys 11-12 200 Yard Freestyle Relay

===============================================================================

    Team                                                 Seed     Finals Points 

===============================================================================

  1 Colonial Community Aquatics-MA  'A'               1:55.52    2:09.70    8  

     1) Kavalow-Huie, Bennett D 12      2) Fassbender, James C 12         

     3) Rosen, Jack S 12                4) Coyle, Brennan D 12            

  2 Penn  Aquatics Swim and Dive-MA  'A'              2:54.03    2:46.75    4  

     1) Hanson, Gavin X 11              2) Johnson, Treyshaun 11          

     3) Titsch, Nathaniel U 11          4) Kalbacher, Neil P 11           

  3 Colonial Community Aquatics-MA  'B'                    NT    2:48.30    2  

     1) Peters, Sean K 10               2) Harvey, Cole T 10              

     3) Baker, Elliott K 9              4) Moeller, Zachary W 8           

 

Event 41  Boys 13-14 200 Yard Freestyle Relay

===============================================================================

    Team                                                 Seed     Finals Points 

===============================================================================

  1 Colonial Community Aquatics-MA  'A'               1:54.91    2:35.00    8  

     1) Davis, Benson W 14              2) Glista, Adam J 11              

     3) Paladino, Giacomo S 11          4) Broad, Ethan D 13              

 

Event 42  Boys 15 & Over 200 Yard Freestyle Relay

===============================================================================

    Team                                                 Seed     Finals Points 

===============================================================================

  1 Colonial Community Aquatics-MA  'A'               1:47.87    2:33.50    8  

     1) Coyle, Quinn W 16               2) Davis, Jacob Z 16              

     3) Rankin, Niles H 17              4) Dinofa, Adam C 17              

 

                    Men - Team Rankings - Through Event 42                     

 

  1. Colonial Community Aquatics         358   2. Penn  Aquatics Swim and Dive        199