Licensed to Hatboro Horsham Aquatic Association
                                    HY-TEK's MEET MANAGER 7.0 1/5/2019 06:37 PM
                      Suburban Aquatic League: Dual Meet                
                      Records Report  updated 2 Aug 2005                
                                    Results                             

Event 1  Boys 11 & Under 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points
===============================================================================
  1 Salomon, Nathanel          7 HHAA-MA                   NP      69.85    6
  2 Lambing, Benjamin L        9 CRSC-MA                   NP      49.80    4
  3 Klein, Aaron               9 HHAA-MA                   NP      48.90    3
  4 Smith, Nolan J            10 CRSC-MA                   NP      44.80    2
  5 Klein, Evan P             11 HHAA-MA                   NP      41.60    1

Event 2  Boys 12-14 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points
===============================================================================
  1 Power-Shaw, Kieran J      12 CRSC-MA                   NP      77.05    6
  2 Craney, Wade              12 HHAA-MA                   NP      70.60    4

Event 4  Boys 8 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points
===============================================================================
  1 Hatboro Horsham Aquatics Assoc-MA  'A'            1:24.72    1:24.45    8
     1) McQuade, Garrett L 8            2) Salomon, Nathanel 7          
     3) Baumgardner, Ben P 7            4) Delfidio, Justin 8           
       49.67    34.78                                                   
  2 Council Rock Swim Club-MA  'A'                    1:27.20    1:32.85    4
     1) Lukomski-Pizzo, August M 8      2) Pollock, Gavin J 7           
     3) Harris, Matthew P 8             4) Long, Connor F 8             
       47.14    45.71                                                   
 -- Hatboro Horsham Aquatics Assoc-MA  'B'                 NT         DQ
     1) Sokolis, Henry A 7              2) White, Griffin E 8           
     3) Motuzenko, Max 7                4) Shah, Nayan S 8              
     1:01.70    49.67                                                   

Event 5  Boys 9-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points
===============================================================================
  1 Hatboro Horsham Aquatics Assoc-MA  'A'            2:31.69    2:24.97    8
     1) Brennan, Charlie R 10           2) Spaman, Kyle G 10            
     3) Motuzenko, Denis 10             4) Baumgardner, Jack R 10       
       41.34    39.87    33.85    29.91                                 
  2 Council Rock Swim Club-MA  'A'                    2:27.78    2:26.86    4
     1) Vinnikov, Maksym I 10           2) Holt, Reece R 10             
     3) Eshelman, Hayden D 10           4) Underwood, Colin J 9         
       39.15    49.43    36.89    21.39                                 
  3 Hatboro Horsham Aquatics Assoc-MA  'B'                 NT    2:56.70    2
     1) Varlaro, Mike J 9               2) Alderson, Cooper R 10        
     3) Klein, Aaron 9                  4) Cremen, Aidan M 10           
       45.52    49.66    42.54    38.98                                 
  4 Council Rock Swim Club-MA  'B'                         NT    3:07.75
     1) Robtison, Lucas L 10            2) Birchall, William R 10       
     3) Davis, Brayden H 9              4) Alksnis, Edward V 10         
       49.29    53.10    44.68    40.68                                 
  5 Hatboro Horsham Aquatics Assoc-MA  'C'                 NT   x3:12.23
     1) Kemezis, Tyler W 9              2) Campion, Cole M 10           
     3) Alwood, Brent R 9               4) Beck, Mathew R 9             
       45.29    56.77    46.25    43.92                                 
  6 Council Rock Swim Club-MA  'C'                         NT   x3:33.38
     1) Gates, Benjamin D 9             2) Eler, John H 9               
     3) Eremine, Daniel S 10            4) Li, Alex D 9                 
       53.82  1:03.02  1:36.54                                          

Event 6  Boys 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points
===============================================================================
  1 Hatboro Horsham Aquatics Assoc-MA  'A'            2:10.25    2:14.23    8
     1) Mistry, Aryan 12                2) Summer, Josh 11              
     3) Detwiler, Steven L 12           4) Vandermolen, Macek 11        
       29.36    41.74    34.58    28.55                                 
  2 Council Rock Swim Club-MA  'A'                    2:07.15    2:20.51    4
     1) Cantwell, Sam B 11              2) Lombardi, Logan G 12         
     3) Lukomski-Pizzo, Nigel Z 12      4) Moore, Kelan W 11            
       35.85    41.31    32.26    31.09                                 
  3 Council Rock Swim Club-MA  'B'                         NT    2:37.27    2
     1) Mccormick, Connor J 12          2) Godbold, Miles M 11          
     3) Farrell Jr, Thomas J 12         4) Wekluk, Ryan A 11            
       38.16    46.80    38.00    34.31                                 
  4 Hatboro Horsham Aquatics Assoc-MA  'B'                 NT    2:51.73
     1) Tedesco, Drew L 11              2) Holster, A.J. J 12           
     3) Klein, Evan P 11                4) Edwards, Jacob 12            
       43.56    42.38    56.40    29.39                                 
 -- Council Rock Swim Club-MA  'C'                         NT         DQ
     1) Hastings, Patrick J 11          2) Davis, Tristan C 11          
     3) Sanuvala, Tarun 11              4) Bednarz, Derek H 12          
       40.10    49.93    47.88    36.89                                 

Event 7  Boys 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points
===============================================================================
  1 Council Rock Swim Club-MA  'A'                    1:57.29    1:58.24    8
     1) Teplov, Jake V 13               2) Slaman, Will P 13            
     3) Robinson, Matthew C 13          4) Holt, Adam J 13              
       31.06    36.20    25.94    25.04                                 
  2 Council Rock Swim Club-MA  'B'                         NT    2:05.95    4
     1) Saca, Christopher 13            2) Howe, Samuel M 14            
     3) Eshelman, Samuel R 13           4) Saca, Ian 14                 
       34.73    34.35    27.76    29.11                                 
  3 Hatboro Horsham Aquatics Assoc-MA  'A'            1:54.26    2:16.09    2
     1) Giuliana, Jack 13               2) Dougherty, Jack A 13         
     3) Wojcik, Matt 14                 4) Cooper, Ethan B 14           
       32.23    46.47    28.55    28.84                                 

Event 8  Boys 15 & Over 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points
===============================================================================
  1 Council Rock Swim Club-MA  'A'                    1:44.39    1:51.17    8
     1) Birkbeck, Zachery T 17          2) Disbrow, Mark A 17           
     3) Lukomski-Pizzo, Derrick J 15    4) Shea, Thomas M 14            
       27.02    31.80    25.15    27.20                                 
  2 Hatboro Horsham Aquatics Assoc-MA  'A'            1:45.01    1:54.04    4
     1) Bauman, Brian M 17              2) Dolan, Dan A 17              
     3) Best, Andrew J 16               4) Flagler, Andrew 16           
       32.66    29.45    26.45    25.48                                 

Event 9  Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points
===============================================================================
  1 Lukomski-Pizzo, August M   8 CRSC-MA                15.48      15.37    6
  2 Delfidio, Justin           8 HHAA-MA                16.50      16.82    4
  3 Salomon, Nathanel          7 HHAA-MA                17.51      18.00    3
  4 Klemmer, Dylan J           8 CRSC-MA                18.91      19.40    1
  5 Pollock, Gavin J           7 CRSC-MA                18.28      19.44    2
  6 Sokolis, Henry A           7 HHAA-MA                19.81      20.81
 -- White, Griffin E           8 HHAA-MA                17.45     X17.28
 -- Long, Connor F             8 CRSC-MA                20.48     X19.56
 -- Blystone, John M           7 HHAA-MA                20.75     X20.34
 -- Brush, Andrew J            8 CRSC-MA                23.65     X21.35
 -- Pyle, MJ D                 7 CRSC-MA                25.84     X22.46
 -- Motuzenko, Max             7 HHAA-MA                24.37     X25.66
 -- Eshelman, Harrison B       8 CRSC-MA                29.21     X32.68

Event 10  Boys 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points
===============================================================================
  1 Baumgardner, Jack R       10 HHAA-MA              1:06.40    1:06.54    6
      31.63   34.91
  2 Underwood, Colin J         9 CRSC-MA              1:10.03    1:08.65    4
      32.88   35.77
  3 Eshelman, Hayden D        10 CRSC-MA              1:12.82    1:10.40    3
      34.36   36.04
  4 Holt, Reece R             10 CRSC-MA              1:11.53    1:11.75    2
      34.42   37.33
  5 Alderson, Cooper R        10 HHAA-MA              1:14.09    1:17.49    1
      36.36   41.13
  6 Varlaro, Mike J            9 HHAA-MA              1:22.52    1:25.81
      39.74   46.07
 -- Brennan, Charlie R        10 HHAA-MA                   NT   X1:20.38
      39.05   41.33
 -- Cremen, Aidan M           10 HHAA-MA              1:23.64   X1:29.69
      42.72   46.97
 -- Campion, Cole M           10 HHAA-MA              1:30.13   X1:33.05
      44.04   49.01
 -- Eler, John H               9 CRSC-MA              1:41.98   X1:36.68
      44.38   52.30
 -- Alksnis, Edward V         10 CRSC-MA              1:32.66   X1:42.21
      47.82   54.39
 -- Li, Alex D                 9 CRSC-MA              1:48.84   X1:49.23

Event 11  Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points
===============================================================================
  1 Wadsworth, Ryan J         12 HHAA-MA                57.65      56.96    6
      26.92   30.04
  2 Alderson, Spencer E       12 HHAA-MA              1:00.92    1:02.10    4
      29.25   32.85
  3 Lombardi, Logan G         12 CRSC-MA              1:10.34    1:07.65    3
      33.29   34.36
  4 Mccormick, Connor J       12 CRSC-MA              1:08.71    1:07.72    2
      33.39   34.33
  5 Moore, Kelan W            11 CRSC-MA              1:08.50    1:09.52    1
      33.17   36.35
  6 Cremen, Joey P            12 HHAA-MA                   NT    1:21.41
      37.21   44.20
 -- Freed, Nathan R           11 CRSC-MA              1:16.20   X1:17.88
      37.85   40.03
 -- Wekluk, Ryan A            11 CRSC-MA              1:14.54   X1:18.00
      35.93   42.07
 -- Gassmann, Jesse G         11 CRSC-MA              1:22.27   X1:25.76
      40.58   45.18
 -- Davis, Tristan C          11 CRSC-MA              1:22.42   X1:29.97
      42.78   47.19
 -- Bednarz, Derek H          12 CRSC-MA              1:23.65   X1:32.08
      44.55   47.53
 -- Sullivan, Ray E           11 CRSC-MA              1:30.00   X1:32.96
      45.49   47.47

Event 12  Boys 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points
===============================================================================
  1 Spector, Seth             14 HHAA-MA                53.37      53.52    6
      25.68   27.84
  2 Wojcik, Matt              14 HHAA-MA                53.82      54.54    4
      26.11   28.43
  3 Holt, Adam J              13 CRSC-MA                55.18      55.44    3
      27.06   28.38
  4 Eshelman, Samuel R        13 CRSC-MA                58.79      56.22    2
      26.82   29.40
  5 Teplov, Jake V            13 CRSC-MA              1:02.05    1:01.55    1
      28.99   32.56
  6 Cooper, Seth C            14 HHAA-MA                   NT    1:14.96
      34.86   40.10
 -- Saca, Christopher         13 CRSC-MA              1:08.47   X1:08.32
      33.05   35.27
 -- Yanis, Maksym             13 CRSC-MA              1:10.82   X1:09.31
      34.17   35.14

Event 13  Boys 15 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points
===============================================================================
  1 Best, Andrew J            16 HHAA-MA                   NT    1:58.58    6
      27.63   30.78   30.86   29.31
  2 Bauman, Brian M           17 HHAA-MA              2:05.87    2:04.63    4
      29.58   33.08   33.00   28.97
  3 Lukomski-Pizzo, Derrick   15 CRSC-MA                   NT    2:05.03    3
      29.33   32.80   33.65   29.25

Event 14  Boys 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points
===============================================================================
  1 Klemmer, Dylan J           8 CRSC-MA                24.75      22.22    6
  2 McQuade, Garrett L         8 HHAA-MA                21.10      22.47    4
  3 Pollock, Gavin J           7 CRSC-MA                22.93      22.66    3
  4 Campion, Grif M            8 HHAA-MA                27.04      26.81    2
  5 Eremine, Gregory S         8 CRSC-MA                31.09      28.44    1
  6 Motuzenko, Max             7 HHAA-MA                33.02      32.07
 -- Brush, Andrew J            8 CRSC-MA                   NT     X24.79
 -- Eshelman, Harrison B       8 CRSC-MA                33.78     X38.12

Event 15  Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points
===============================================================================
  1 Motuzenko, Denis          10 HHAA-MA                35.67      36.92    6
  2 Vinnikov, Maksym I        10 CRSC-MA                37.69      38.22    4
  3 Trexler, Cowen M          10 HHAA-MA                41.33      40.43    3
  4 Wilson, Oscar B            9 HHAA-MA                39.75      41.51    2
  5 Eshelman, Hayden D        10 CRSC-MA                48.22      41.72    1
  6 Gates, Benjamin D          9 CRSC-MA                   NT      54.61
 -- Alwood, Brent R            9 HHAA-MA                45.38     X47.66
 -- Li, Alex D                 9 CRSC-MA                   NT     X49.10
 -- Birchall, William R       10 CRSC-MA                   NT     X50.24
 -- Conlan, Tyler C           10 HHAA-MA                53.71     X50.32
 -- Eremine, Daniel S         10 CRSC-MA                52.14     X52.88
 -- Beck, Mathew R             9 HHAA-MA                50.89     X53.45

Event 16  Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points
===============================================================================
  1 Alderson, Spencer E       12 HHAA-MA                32.89      32.65    6
  2 Lukomski-Pizzo, Nigel Z   12 CRSC-MA                33.59      33.77    4
  3 Vandermolen, Macek        11 HHAA-MA                34.81      35.27    3
  4 Cantwell, Sam B           11 CRSC-MA                34.84      36.01    2
  5 Detwiler, Steven L        12 HHAA-MA                36.88      37.22    1
  6 Farrell Jr, Thomas J      12 CRSC-MA                38.00      38.68
 -- Hastings, Patrick J       11 CRSC-MA                40.16     X39.73
 -- Edwards, Jacob            12 HHAA-MA                43.15     X42.44
 -- Cremen, Joey P            12 HHAA-MA                48.02     X49.64
 -- Sanuvala, Tarun           11 CRSC-MA                47.73     X49.77
 -- Martinez, Sal A           12 HHAA-MA                49.09     X51.48
 -- Sullivan, Ray E           11 CRSC-MA                51.43     X52.05

Event 17  Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points
===============================================================================
  1 Spector, Seth             14 HHAA-MA              1:00.77    1:00.77    6
      29.11   31.66
  2 Robinson, Matthew C       13 CRSC-MA              1:04.13    1:02.04    4
      30.49   31.55
  3 Eshelman, Samuel R        13 CRSC-MA                   NT    1:11.86    3
      34.10   37.76
  4 Giuliana, Jack            13 HHAA-MA              1:11.85    1:12.31    2
      35.13   37.18
  5 Vinnikov, Matthew N       13 CRSC-MA              1:12.45    1:12.95    1
      35.09   37.86
  6 Cooper, Ethan B           14 HHAA-MA              1:17.97    1:22.06

Event 18  Boys 15 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points
===============================================================================
  1 Birkbeck, Zachery T       17 CRSC-MA                57.74      56.87    6
      27.51   29.36
  2 Disbrow, Mark A           17 CRSC-MA                59.82      59.02    4
      27.82   31.20
  3 Best, Andrew J            16 HHAA-MA              1:06.73    1:09.36    3
      33.02   36.34
  4 Bauman, Brian M           17 HHAA-MA                   NT    1:09.95    2
      33.84   36.11

Event 19  Boys 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points
===============================================================================
  1 Lukomski-Pizzo, August M   8 CRSC-MA                21.30      21.68    6
  2 Delfidio, Justin           8 HHAA-MA                21.49      23.09    4
  3 McQuade, Garrett L         8 HHAA-MA                23.32      26.89    3
  4 Shah, Nayan S              8 HHAA-MA                   NT      30.15    2
 -- Campion, Grif M            8 HHAA-MA                29.49     X33.14
 -- Pyle, MJ D                 7 CRSC-MA                39.30         DQ
 -- Blystone, John M           7 HHAA-MA                32.69        XDQ

Event 20  Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points
===============================================================================
  1 Spaman, Kyle G            10 HHAA-MA                40.59      39.21    6
  2 Alderson, Cooper R        10 HHAA-MA                47.50      49.51    4
  3 Davis, Brayden H           9 CRSC-MA                50.07      51.00    3
  4 Kemezis, Tyler W           9 HHAA-MA                51.15      52.50    2
  5 Robtison, Lucas L         10 CRSC-MA              1:04.52      56.53    1
  6 Eler, John H               9 CRSC-MA              1:06.03    1:04.65
 -- McManus, Jack P            9 HHAA-MA                48.48     X46.27
 -- Alwood, Brent R            9 HHAA-MA                50.66     X50.21
 -- Varlaro, Mike J            9 HHAA-MA                54.54     X56.27
 -- Conlan, Tyler C           10 HHAA-MA                55.92     X57.95
 -- Beck, Mathew R             9 HHAA-MA              1:08.68   X1:04.81
 -- Schmitt, Liam B            9 HHAA-MA                   NT        XDQ

Event 21  Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points
===============================================================================
  1 Mistry, Aryan             12 HHAA-MA                34.04      35.93    6
  2 Lombardi, Logan G         12 CRSC-MA                45.26      42.35    4
  3 Summer, Josh              11 HHAA-MA                40.66      43.20    3
  4 Holster, A.J. J           12 HHAA-MA                45.14      43.86    2
  5 Godbold, Miles M          11 CRSC-MA                44.50      46.21    1
  6 Davis, Tristan C          11 CRSC-MA                50.03      53.76
 -- Tedesco, Drew L           11 HHAA-MA                44.41     X42.69
 -- Cremen, Joey P            12 HHAA-MA                46.81     X48.83
 -- Martinez, Sal A           12 HHAA-MA              1:02.87        XDQ

Event 22  Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points
===============================================================================
  1 Slaman, Will P            13 CRSC-MA              1:18.47    1:19.53    6
      37.38   42.15
  2 Howe, Samuel M            14 CRSC-MA              1:19.43    1:20.63    4
      37.91   42.72
  3 Yanis, Maksym             13 CRSC-MA              1:28.36    1:30.47    3
      42.74   47.73
  4 Cooper, Seth C            14 HHAA-MA              1:35.15    1:36.44    2
      46.28   50.16
  5 Dougherty, Jack A         13 HHAA-MA              1:51.48    1:48.30    1
      49.28   59.02

Event 23  Boys 15 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points
===============================================================================
  1 Dolan, Dan A              17 HHAA-MA              1:05.09    1:05.56    6
      30.36   35.20
  2 Flagler, Andrew           16 HHAA-MA              1:23.21    1:16.91    4
      35.62   41.29

Event 24  Boys 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points
===============================================================================
  1 Baumgardner, Ben P         7 HHAA-MA                16.31      16.99    6
  2 Long, Connor F             8 CRSC-MA                25.37      24.08    4
  3 White, Griffin E           8 HHAA-MA                34.58      24.48    3
  4 Shah, Nayan S              8 HHAA-MA                23.60      24.81    2
  5 Harris, Matthew P          8 CRSC-MA                25.64      26.84    1
  6 Eremine, Gregory S         8 CRSC-MA                   NT      40.93

Event 25  Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points
===============================================================================
  1 Underwood, Colin J         9 CRSC-MA                34.91      35.95    6
  2 Holt, Reece R             10 CRSC-MA                37.68      36.02    4
  3 Trexler, Cowen M          10 HHAA-MA                36.41      36.24    3
  4 Motuzenko, Denis          10 HHAA-MA                37.53      37.91    2
  5 Vinnikov, Maksym I        10 CRSC-MA                38.38      38.71    1
  6 Klein, Aaron               9 HHAA-MA                48.59      47.81
 -- Wilson, Oscar B            9 HHAA-MA                42.87     X41.54
 -- Cremen, Aidan M           10 HHAA-MA                48.74     X49.86
 -- Schmitt, Liam B            9 HHAA-MA                   NT        XDQ

Event 26  Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points
===============================================================================
  1 Mistry, Aryan             12 HHAA-MA                30.24      30.71    6
  2 Lukomski-Pizzo, Nigel Z   12 CRSC-MA                34.34      33.57    4
  3 Vandermolen, Macek        11 HHAA-MA                35.04      35.08    3
  4 Detwiler, Steven L        12 HHAA-MA                33.80      35.32    2
  5 Farrell Jr, Thomas J      12 CRSC-MA                39.99      38.89    1
  6 Godbold, Miles M          11 CRSC-MA                41.79      41.76
 -- Freed, Nathan R           11 CRSC-MA                43.90     X44.84
 -- Sanuvala, Tarun           11 CRSC-MA                49.27     X45.28
 -- Wekluk, Ryan A            11 CRSC-MA                49.92     X50.21

Event 27  Boys 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points
===============================================================================
  1 Spector, Seth             14 HHAA-MA                59.76      59.29    6
      28.40   30.89
  2 Robinson, Matthew C       13 CRSC-MA              1:01.24    1:00.50    4
      28.01   32.49
  3 Wojcik, Matt              14 HHAA-MA              1:00.02    1:02.27    3
      29.93   32.34
  4 Cooper, Ethan B           14 HHAA-MA              1:22.87    1:25.55    2
      39.55   46.00
  5 Shea, Thomas M            14 CRSC-MA                   NT    1:27.39    1
      37.89   49.50

Event 28  Boys 15 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points
===============================================================================
  1 Best, Andrew J            16 HHAA-MA              1:02.33    1:00.90    6
      28.85   32.05
  2 Lukomski-Pizzo, Derrick   15 CRSC-MA              1:11.65    1:09.99    4
      31.35   38.64

Event 29  Boys 8 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points
===============================================================================
  1 Lukomski-Pizzo, August M   8 CRSC-MA                36.47      35.27    6
  2 Baumgardner, Ben P         7 HHAA-MA                35.43      36.72    4
  3 Pollock, Gavin J           7 CRSC-MA                41.64      42.21    3
  4 Harris, Matthew P          8 CRSC-MA                53.31      44.71    2
  5 Motuzenko, Max             7 HHAA-MA                59.35      58.52    1
 -- Salomon, Nathanel          7 HHAA-MA                41.66     X41.78
 -- Sokolis, Henry A           7 HHAA-MA                46.14     X46.86
 -- Blystone, John M           7 HHAA-MA                48.47     X49.51
 -- Brush, Andrew J            8 CRSC-MA                57.24     X50.26
 -- Pyle, MJ D                 7 CRSC-MA                52.87     X52.25
 -- Campion, Grif M            8 HHAA-MA                54.26     X55.79

Event 30  Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points
===============================================================================
  1 Spaman, Kyle G            10 HHAA-MA                31.75      32.77    6
  2 Trexler, Cowen M          10 HHAA-MA                32.45      34.27    4
  3 Gates, Benjamin D          9 CRSC-MA                42.63      40.56    3
  4 Varlaro, Mike J            9 HHAA-MA                36.26      42.11    2
  5 Robtison, Lucas L         10 CRSC-MA                41.62      44.33    1
  6 Alksnis, Edward V         10 CRSC-MA                42.75      47.22
 -- Kemezis, Tyler W           9 HHAA-MA                35.86     X36.69
 -- McManus, Jack P            9 HHAA-MA                38.65     X36.78
 -- Wilson, Oscar B            9 HHAA-MA                37.87     X37.65
 -- Conlan, Tyler C           10 HHAA-MA                41.98     X39.36
 -- Campion, Cole M           10 HHAA-MA                41.38     X42.73
 -- Eler, John H               9 CRSC-MA                45.22     X44.97
 -- Eremine, Daniel S         10 CRSC-MA                43.30     X45.87
 -- Li, Alex D                 9 CRSC-MA                48.91     X49.14
 -- Schmitt, Liam B            9 HHAA-MA              1:01.71     X55.53

Event 31  Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points
===============================================================================
  1 Wadsworth, Ryan J         12 HHAA-MA                26.60      26.21    6
  2 Alderson, Spencer E       12 HHAA-MA                27.77      28.32    4
  3 Lukomski-Pizzo, Nigel Z   12 CRSC-MA                29.38      29.25    3
  4 Moore, Kelan W            11 CRSC-MA                30.40      30.62    2
  5 Cantwell, Sam B           11 CRSC-MA                31.12      31.62    1
  6 Tedesco, Drew L           11 HHAA-MA                37.38      36.03
 -- Mccormick, Connor J       12 CRSC-MA                33.05     X31.33
 -- Holster, A.J. J           12 HHAA-MA                33.21     X33.12
 -- Freed, Nathan R           11 CRSC-MA                35.14     X35.11
 -- Edwards, Jacob            12 HHAA-MA                36.91     X35.46
 -- Hastings, Patrick J       11 CRSC-MA                35.23     X36.60
 -- Bednarz, Derek H          12 CRSC-MA                37.13     X37.74
 -- Gassmann, Jesse G         11 CRSC-MA                37.89     X38.85
 -- Martinez, Sal A           12 HHAA-MA                40.16     X40.93
 -- Sullivan, Ray E           11 CRSC-MA                35.94     X42.65

Event 32  Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points
===============================================================================
  1 Holt, Adam J              13 CRSC-MA                25.45      25.39    6
  2 Giuliana, Jack            13 HHAA-MA                27.15      27.38    4
  3 Howe, Samuel M            14 CRSC-MA                27.34      27.81    3
  4 Slaman, Will P            13 CRSC-MA                29.29      28.53    2
  5 Vandermolen, Carter       13 HHAA-MA                29.71      29.32    1
 -- Shea, Thomas M            14 CRSC-MA                29.68     X29.05
 -- Vinnikov, Matthew N       13 CRSC-MA                29.88     X30.08
 -- Cooper, Seth C            14 HHAA-MA                32.33     X32.75
 -- Yanis, Maksym             13 CRSC-MA                32.65     X33.37

Event 33  Boys 15 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points
===============================================================================
  1 Birkbeck, Zachery T       17 CRSC-MA                51.47      51.22    6
      24.50   26.72
  2 Bauman, Brian M           17 HHAA-MA                56.51      56.89    4
      27.53   29.36
  3 Flagler, Andrew           16 HHAA-MA              1:10.40    1:07.01    3
      31.89   35.12

Event 34  Boys 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points
===============================================================================
  1 Baumgardner, Jack R       10 HHAA-MA              1:22.06    1:20.76    6
      37.37   43.39
  2 Motuzenko, Denis          10 HHAA-MA              1:23.41    1:25.04    4
      38.31   46.73
  3 Alderson, Cooper R        10 HHAA-MA              1:30.69    1:36.46    3
      43.28   53.18
  4 Davis, Brayden H           9 CRSC-MA              1:42.24    1:42.98    2
      47.91   55.07
 -- Brennan, Charlie R        10 HHAA-MA                   NT   X1:40.05
      46.23   53.82
 -- Klein, Aaron               9 HHAA-MA                   NT   X1:43.42
      48.64   54.78
 -- Eremine, Daniel S         10 CRSC-MA                   NT   X1:50.78
 -- Birchall, William R       10 CRSC-MA                   NT         DQ
      54.08   58.97

Event 35  Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points
===============================================================================
  1 Wadsworth, Ryan J         12 HHAA-MA              1:11.55    1:13.93    6
      33.72   40.21
  2 Lombardi, Logan G         12 CRSC-MA              1:21.83    1:19.59    4
      35.91   43.68
  3 Summer, Josh              11 HHAA-MA              1:20.06    1:20.26    3
      37.85   42.41
  4 Farrell Jr, Thomas J      12 CRSC-MA              1:23.90    1:24.77    2
      38.73   46.04
  5 Gassmann, Jesse G         11 CRSC-MA              1:43.79    1:41.98    1
      49.84   52.14
  6 Klein, Evan P             11 HHAA-MA              1:47.10    1:46.05
      47.19   58.86

Event 36  Boys 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points
===============================================================================
  1 Wojcik, Matt              14 HHAA-MA              2:19.11    2:20.81    6
      30.23   35.15   43.79   31.64
  2 Teplov, Jake V            13 CRSC-MA                   NT    2:30.25    4
      32.22   38.69   45.40   33.94
  3 Howe, Samuel M            14 CRSC-MA              2:36.93    2:36.80    3
      34.51   40.46   44.88   36.95
  4 Saca, Christopher         13 CRSC-MA              2:51.04    2:53.53    2
      40.66   42.85   50.86   39.16
 -- Dougherty, Jack A         13 HHAA-MA                   NT         DQ
      49.08   51.72 1:04.04   52.95

Event 37  Boys 15 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points
===============================================================================
  1 Dolan, Dan A              17 HHAA-MA              2:20.61    2:32.31    6
      31.55   42.47   41.43   36.86

Event 38  Boys 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points
===============================================================================
  1 Hatboro Horsham Aquatics Assoc-MA  'A'            1:19.59    1:16.09    8
     1) Delfidio, Justin 8              2) McQuade, Garrett L 8         
     3) Salomon, Nathanel 7             4) Baumgardner, Ben P 7         
       39.90    36.19                                                   
  2 Council Rock Swim Club-MA  'A'                    1:22.67    1:23.66    4
     1) Harris, Matthew P 8             2) Brush, Andrew J 8            
     3) Klemmer, Dylan J 8              4) Long, Connor F 8             
       44.71    38.95                                                   
  3 Hatboro Horsham Aquatics Assoc-MA  'B'                 NT    1:28.10    2
     1) Sokolis, Henry A 7              2) Campion, Grif M 8            
     3) Shah, Nayan S 8                 4) White, Griffin E 8           
       50.63    37.47                                                   

Event 39  Boys 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points
===============================================================================
  1 Hatboro Horsham Aquatics Assoc-MA  'A'            2:14.87    2:19.44    8
     1) Spaman, Kyle G 10               2) Trexler, Cowen M 10          
     3) Wilson, Oscar B 9               4) Baumgardner, Jack R 10       
       33.63    37.34    37.42    31.05                                 
  2 Council Rock Swim Club-MA  'A'                    2:15.36    2:23.72    4
     1) Vinnikov, Maksym I 10           2) Alksnis, Edward V 10         
     3) Holt, Reece R 10                4) Underwood, Colin J 9         
       36.15    46.62    29.49    31.46                                 
  3 Hatboro Horsham Aquatics Assoc-MA  'B'                 NT    2:38.51    2
     1) Cremen, Aidan M 10              2) McManus, Jack P 9            
     3) Campion, Cole M 10              4) Kemezis, Tyler W 9           
       43.12    35.74    45.42    34.23                                 
  4 Hatboro Horsham Aquatics Assoc-MA  'C'                 NT   x2:42.71
     1) Beck, Mathew R 9                2) Conlan, Tyler C 10           
     3) Klein, Aaron 9                  4) Alwood, Brent R 9            
       44.98    42.64    37.12    37.97                                 
  5 Council Rock Swim Club-MA  'B'                         NT    2:51.79
     1) Birchall, William R 10          2) Davis, Brayden H 9           
     3) Gates, Benjamin D 9             4) Robtison, Lucas L 10         
       52.23    34.63    41.70    43.23                                 

Event 40  Boys 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points
===============================================================================
  1 Hatboro Horsham Aquatics Assoc-MA  'A'            1:54.85    1:48.35    8
     1) Wadsworth, Ryan J 12            2) Alderson, Spencer E 12       
     3) Vandermolen, Macek 11           4) Mistry, Aryan 12             
       26.28    27.26    28.54    26.27                                 
  2 Council Rock Swim Club-MA  'A'                    1:55.98    2:07.45    4
     1) Cantwell, Sam B 11              2) Godbold, Miles M 11          
     3) Mccormick, Connor J 12          4) Moore, Kelan W 11            
       30.83    33.65    31.82    31.15                                 
  3 Hatboro Horsham Aquatics Assoc-MA  'B'                 NT    2:15.68    2
     1) Summer, Josh 11                 2) Klein, Evan P 11             
     3) Holster, A.J. J 12              4) Detwiler, Steven L 12        
       33.25    36.22    34.13    32.08                                 
  4 Council Rock Swim Club-MA  'B'                         NT    2:31.84
     1) Davis, Tristan C 11             2) Bednarz, Derek H 12          
     3) Hastings, Patrick J 11          4) Wekluk, Ryan A 11            
       42.19    38.77    36.63    34.25                                 
  5 Council Rock Swim Club-MA  'C'                         NT   x2:37.90
     1) Gassmann, Jesse G 11            2) Sullivan, Ray E 11           
     3) Sanuvala, Tarun 11              4) Freed, Nathan R 11           
       38.36    42.28    42.83    34.43                                 
  6 Hatboro Horsham Aquatics Assoc-MA  'C'                 NT   x2:39.09
     1) Edwards, Jacob 12               2) Martinez, Sal A 12           
     3) Tedesco, Drew L 11              4) Cremen, Joey P 12            
       41.11    42.68    40.08    35.22                                 

Event 41  Boys 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points
===============================================================================
  1 Council Rock Swim Club-MA  'A'                    1:45.67    1:47.24    8
     1) Holt, Adam J 13                 2) Slaman, Will P 13            
     3) Teplov, Jake V 13               4) Robinson, Matthew C 13       
       25.53    28.17    28.02    25.52                                 
  2 Hatboro Horsham Aquatics Assoc-MA  'A'            1:41.41    1:51.36    4
     1) Cooper, Ethan B 14              2) Vandermolen, Carter 13       
     3) Spector, Seth 14                4) Giuliana, Jack 13            
       30.82    28.80    24.90    26.84                                 
  3 Council Rock Swim Club-MA  'B'                         NT    2:01.75    2
     1) Vinnikov, Matthew N 13          2) Yanis, Maksym 13             
     3) Shea, Thomas M 14               4) Saca, Christopher 13         
       30.29    32.01    28.98    30.47                                 

                    Combined Team Scores - Through Event 42             

  1. Hatboro Horsham Aquatics Assoc      326   2. Council Rock Swim Club              254

                    Men - Team Rankings - Through Event 42              

  1. Hatboro Horsham Aquatics Assoc      326   2. Council Rock Swim Club              254