Licensed to Plymouth Whitemarsh Aquatic Club
                                    HY-TEK's MEET MANAGER 7.0 1/5/2019 05:00 PM
                       PVAC@ PWAC Boys 1-5-19 - 1/5/2019                       
                      Suburban Aquatic League: Dual Meet                       
                       Records Report updated 2 Aug 2005                       
                                    Results                                    
 
Event 1  Boys 11 & Under 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Youngman, Anders          10 PVAC                      NP       6.00    6  
  2 Behl, Declan M             9 PVAC                      NP       4.00    4  
 
Event 2  Boys 12-14 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Incollingo, Ben R         14 PVAC                      NP       6.00    6  
  2 Crothers, Griffin H       12 PVAC                      NP       4.00    4  
  3 Meyering, Matt            14 PVAC                      NP       3.00    3  
 
Event 3  Boys 15 & Over 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Incollingo, Ben R         14 PVAC                      NP       6.00    6  
  2 Crothers, Griffin H       12 PVAC                      NP       4.00    4  
 
Event 4  Boys 8 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Perkiomen Valley Aquatic Club  'A'                1:24.87    1:30.78    8  
     1) Minnerly, Ryan 8                2) Kozokas, Xander 8              
     3) Martysiuk, Akim 8               4) Lieb, Alex W 8                 
  2 Plymouth Whitemarsh Aquatic Cl-MA  'A'            1:28.75    1:34.45    4  
     1) Trostle, Owen L 8               2) Lieu, Nick A 8                 
     3) Papadopoulos, Frankie S 7       4) Perera, Imeth N 8              
  3 Perkiomen Valley Aquatic Club  'B'                1:52.88    1:53.66    2  
     1) Adair, Austin T 7               2) Merrell, Christopher J 8       
     3) Gallo, Lachlan O 8              4) Bruzek, Austin 7               
 -- Plymouth Whitemarsh Aquatic Cl-MA  'B'                 NT        XDQ  
      Stroke Infraction swimmer #3: Arms underwater recovery - fly
     1) Celebre, Javi A 7               2) Lee, Nathan J 8                
     3) Rodgers, Charlie M 7            4) Trostle, William A 5           
 
Event 5  Boys 9-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Plymouth Whitemarsh Aquatic Cl-MA  'A'            2:51.91    2:51.70    8  
     1) Bergman-Miller, Benny J 9       2) Walters, Ezra D 10             
     3) Babka, Erik N 9                 4) Haley, Davin R 9               
 -- Perkiomen Valley Aquatic Club  'B'                3:48.90         DQ  
      Stroke Infraction swimmer #2: One hand touch - fly
     1) Stengel, Jude W 9               2) Striffler, Connor 9            
     3) Hones, Trey J 9                 4) McElwee, Ryan M 9              
 -- Perkiomen Valley Aquatic Club  'A'                3:03.49         DQ  
      Early take-off swimmer #2
     1) Hemanth, Gagan 10               2) Martin, Martin J 9             
     3) Mpofu, Liam T 10                4) Battisto, Jack J 9             
 
Event 6  Boys 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Plymouth Whitemarsh Aquatic Cl-MA  'A'            2:17.87    2:23.05    8  
     1) Tancinco, Zion P 12             2) Babka, Alex W 12               
     3) Perera, Kemith S 12             4) Celebre, Emilio A 12           
  2 Perkiomen Valley Aquatic Club  'B'                2:43.11    2:41.11    4  
     1) Pence, Keegan R 12              2) Kolar, Sanjay R 12             
     3) Crothers, Griffin H 12          4) Carpico, Caiden 11             
  3 Perkiomen Valley Aquatic Club  'C'                2:53.20    2:56.44    2  
     1) Roynan, Clark M 12              2) Speicher, Liam 12              
     3) Fiore, Michael H 12             4) Blattner, Ethan J 11           
 -- Perkiomen Valley Aquatic Club  'A'                2:22.17         DQ  
      Stroke Infraction swimmer #2
     1) Harris, Dylan V 12              2) Croy, Evan 12                  
     3) Keenan, Andrew K 11             4) Dayrit, Dylan M 12             
 
Event 7  Boys 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Perkiomen Valley Aquatic Club  'A'                2:09.76    2:21.23    8  
     1) Kula, Scott E 13                2) Quimby, Jordan J 13            
     3) Herald, Jacob W 14              4) Dayrit, Devon 14               
  2 Plymouth Whitemarsh Aquatic Cl-MA  'A'            2:16.68    2:34.68    4  
     1) Taylor, Aaron R 13              2) Haley, Haiden I 12             
     3) Shevade, Dhruv J 11             4) Ng, Travis J 11                
 
Event 8  Boys 15 & Over 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Perkiomen Valley Aquatic Club  'A'                1:53.00    1:53.41    8  
     1) Alexander, Dylan P 17           2) Derrick, Andrew J 17           
     3) Naessig, Dylan D 15             4) Keenan, Ryan T 17              
  2 Plymouth Whitemarsh Aquatic Cl-MA  'A'            2:07.64    1:56.22    4  
     1) Taylor, Ryan R 15               2) Huynh, Cameron L 14            
     3) Sgaramella, Luca R 12           4) Friel, Mike P 13               
 
Event 9  Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Minnerly, Ryan             8 PVAC                   18.52      17.90    6  
  2 Martysiuk, Akim            8 PVAC                   17.26      18.66    4  
  3 Gallo, Lachlan O           8 PVAC                   23.01      22.03  
  4 Bruzek, Austin             7 PVAC                   25.08     x25.70  
  5 Rodgers, Charlie M         7 PWAC-MA                29.56      26.00    3  
  6 Lieb, Alex W               8 PVAC                   18.27     x26.41    2  
  7 Lee, Nathan J              8 PWAC-MA                24.82      26.96    1  
 
Event 10  Boys 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Walters, Ezra D           10 PWAC-MA              1:14.84    1:15.57    6  
  2 Battisto, Jack J           9 PVAC                 1:25.02    1:23.32    4  
  3 Mpofu, Liam T             10 PVAC                 1:30.14    1:23.57    3  
  4 Hones, Trey J              9 PVAC                 1:42.46    1:39.53  
  5 Stengel, Jude W            9 PVAC                      NT   x1:40.99  
  6 McElwee, Ryan M            9 PVAC                 1:39.54   x1:45.93    2  
  7 Striffler, Connor          9 PVAC                 2:11.06   x2:13.19  
 
Event 11  Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Celebre, Emilio A         12 PWAC-MA              1:06.81    1:05.34    6  
  2 Dayrit, Dylan M           12 PVAC                 1:06.28    1:07.02    4  
  3 Shevade, Dhruv J          11 PWAC-MA              1:11.47    1:16.60    3  
  4 Pence, Keegan R           12 PVAC                 1:18.09    1:18.77    2  
  5 Crothers, Griffin H       12 PVAC                 1:18.42    1:19.60  
  6 Schilling, Greg V         11 PVAC                      NT   x1:23.80    1  
  7 Speicher, Liam            12 PVAC                 1:25.20   x1:24.85  
 
Event 12  Boys 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Quimby, Jordan J          13 PVAC                 1:02.65    1:02.70    6  
  2 Taylor, Aaron R           13 PWAC-MA              1:07.04    1:04.06    4  
  3 Dayrit, Devon             14 PVAC                 1:05.90    1:06.79    3  
  4 Schilling, Eric V         13 PVAC                 1:09.46    1:07.70    2  
 
Event 13  Boys 15 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Alexander, Dylan P        17 PVAC                 1:55.51    1:56.34    6  
  2 Keenan, Ryan T            17 PVAC                 1:57.95    1:57.35    4  
  3 Taylor, Ryan R            15 PWAC-MA              2:06.96    2:09.70    3  
 
Event 14  Boys 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Minnerly, Ryan             8 PVAC                   20.44      21.69    6  
  2 Merrell, Christopher J     8 PVAC                   23.34      22.39    4  
  3 Trostle, Owen L            8 PWAC-MA                21.68      22.46    3  
  4 Celebre, Javi A            7 PWAC-MA                28.71      29.44    2  
 
Event 15  Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hemanth, Gagan            10 PVAC                   45.92      46.06    6  
  2 Stengel, Jude W            9 PVAC                   49.57      47.64    4  
  3 Hones, Trey J              9 PVAC                   50.07      49.89    3  
  4 Bergman-Miller, Benny J    9 PWAC-MA                47.19      52.44    2  
  5 Striffler, Connor          9 PVAC                   59.57     x58.95  
  6 Blattner, Jason R         10 PVAC                 1:08.16   x1:02.48  
  7 McElwee, Jackson D         9 PVAC                 1:07.58   x1:04.35  
 -- Patel, Param S            10 PWAC-MA                57.35         DQ  
      Shoulders past vertical toward breast
 
Event 16  Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Keenan, Andrew K          11 PVAC                   37.92      38.18    6  
  2 Harris, Dylan V           12 PVAC                   38.19      38.52    4  
  3 Ng, Travis J              11 PWAC-MA                41.90      41.56    3  
  4 Carpico, Caiden           11 PVAC                   42.24      41.77    2  
  5 Roynan, Clark M           12 PVAC                   43.59     x44.54  
  6 Blattner, Ethan J         11 PVAC                   48.28     x44.79  
  7 Schilling, Greg V         11 PVAC                   44.86     x45.82  
  8 Burgess, Anton H          12 PWAC-MA                48.19      48.20    1  
 -- Patel, Dhruv K            11 PWAC-MA                53.81         DQ  
      Non-continuous turning action
 
Event 17  Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Haeberle, Luke E          14 PVAC                 1:16.01    1:12.78    6  
  2 Friel, Mike P             13 PWAC-MA              1:27.95    1:18.67    4  
  3 Kula, Scott E             13 PVAC                 1:20.61    1:20.65    3  
  4 Herald, Jacob W           14 PVAC                 1:26.92    1:26.40    2  
 
Event 18  Boys 15 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Naessig, Dylan D          15 PVAC                      NT    1:07.13    6  
  2 Ott, Devon J              15 PVAC                 1:12.89    1:14.99    4  
 
Event 19  Boys 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kozokas, Xander            8 PVAC                   23.38      24.72    6  
  2 Lieu, Nick A               8 PWAC-MA                26.12      25.52    4  
  3 Perera, Imeth N            8 PWAC-MA                27.60      26.51    3  
  4 Martysiuk, Akim            8 PVAC                   25.12      26.97    2  
  5 Gallo, Lachlan O           8 PVAC                      NT      32.56  
  6 Adair, Austin T            7 PVAC                   52.47     x41.51    1  
 -- Papadopoulos, Frankie S    7 PWAC-MA                32.63         DQ  
      Downward butterfly kick
 
Event 20  Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Martin, Martin J           9 PVAC                   52.04      52.57    6  
  2 Mpofu, Liam T             10 PVAC                   58.57      54.51    4  
  3 Haley, Davin R             9 PWAC-MA                57.69      55.83    3  
  4 Hemanth, Gagan            10 PVAC                 1:01.59    1:03.75    2  
  5 Bergman-Miller, Benny J    9 PWAC-MA              1:06.68    1:05.14    1  
 -- Patel, Param S            10 PWAC-MA              1:00.11         DQ  
      One hand touch
 
Event 21  Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Croy, Evan                12 PVAC                   39.11      39.13    6  
  2 Babka, Alex W             12 PWAC-MA                40.74      40.48    4  
  3 Perera, Kemith S          12 PWAC-MA                39.50      40.80    3  
  4 Celebre, Emilio A         12 PWAC-MA                42.69      43.62    2  
  5 Kolar, Sanjay R           12 PVAC                   44.98      46.10    1  
  6 Haley, Haiden I           12 PWAC-MA                47.22     x47.03  
  7 Burgess, Anton H          12 PWAC-MA                50.39     x47.11  
  8 Carpico, Caiden           11 PVAC                   52.34      47.91  
  9 Pence, Keegan R           12 PVAC                   47.25     x48.33  
 10 Blattner, Ethan J         11 PVAC                   58.68     x57.39  
 -- Roynan, Clark M           12 PVAC                   49.96         DQ  
      One hand touch
 -- Patel, Dhruv K            11 PWAC-MA              1:08.40         DQ  
      One hand touch
 
Event 22  Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Huynh, Cameron L          14 PWAC-MA              1:07.18    1:09.33    6  
  2 Quimby, Jordan J          13 PVAC                 1:22.28    1:25.48    4  
  3 Haeberle, Luke E          14 PVAC                 1:34.45    1:28.39    3  
  4 Dayrit, Devon             14 PVAC                 1:31.80    1:29.03    2  
 
Event 23  Boys 15 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Derrick, Andrew J         17 PVAC                 1:09.59    1:12.90    6  
  2 Taylor, Ryan R            15 PWAC-MA              1:14.42    1:13.64    4  
  3 Ott, Devon J              15 PVAC                 1:15.47    1:14.29    3  
 
Event 24  Boys 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kozokas, Xander            8 PVAC                   21.89      21.83    6  
  2 Martysiuk, Akim            8 PVAC                   23.12      22.03    4  
  3 Perera, Imeth N            8 PWAC-MA                24.82      22.22    3  
  4 Papadopoulos, Frankie S    7 PWAC-MA                21.81      23.19    2  
  5 Minnerly, Ryan             8 PVAC                   25.66      26.20    1  
 
Event 25  Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Babka, Erik N              9 PWAC-MA                38.55      38.89    6  
  2 Martin, Martin J           9 PVAC                   43.82      41.19    4  
  3 Hones, Trey J              9 PVAC                   49.09      52.62    3  
 -- McElwee, Max C             9 PVAC                      NT         DQ  
      Arms underwater recovery
 
Event 26  Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sgaramella, Luca R        12 PWAC-MA                29.76      30.70    6  
  2 Dayrit, Dylan M           12 PVAC                   34.36      33.83    4  
  3 Babka, Alex W             12 PWAC-MA                40.43      39.13    3  
  4 Croy, Evan                12 PVAC                   40.09      39.67    2  
  5 Fiore, Michael H          12 PVAC                   46.02      46.74    1  
  6 Shevade, Dhruv J          11 PWAC-MA                39.63      48.41  
 
Event 27  Boys 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Taylor, Aaron R           13 PWAC-MA              1:20.28    1:18.57    6  
  2 Schilling, Eric V         13 PVAC                 1:17.44    1:19.21    4  
  3 Herald, Jacob W           14 PVAC                 1:30.30    1:28.21    3  
  4 Kula, Scott E             13 PVAC                 1:25.87    1:31.93    2  
 
Event 28  Boys 15 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Alexander, Dylan P        17 PVAC                   58.64      59.25    6  
  2 Naessig, Dylan D          15 PVAC                   58.26    1:02.57    4  
  3 Taylor, Ryan R            15 PWAC-MA              1:05.01    1:08.89    3  
 
Event 29  Boys 8 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Trostle, Owen L            8 PWAC-MA                43.82      40.88    6  
  2 Kozokas, Xander            8 PVAC                   43.06      42.84    4  
  3 Lieu, Nick A               8 PWAC-MA                44.00      43.78    3  
  4 Merrell, Christopher J     8 PVAC                   52.77      50.00  
  5 Lieb, Alex W               8 PVAC                   44.47      50.68    1  
  6 Gallo, Lachlan O           8 PVAC                   52.40     x50.75    2  
  7 Celebre, Javi A            7 PWAC-MA              1:04.45      54.21  
  8 Adair, Austin T            7 PVAC                   59.94     x56.25  
  9 Bruzek, Austin             7 PVAC                 1:05.18   x1:00.59  
 10 Lee, Nathan J              8 PWAC-MA              1:03.66   x1:03.79  
 11 Rodgers, Charlie M         7 PWAC-MA              1:07.92   x1:04.25  
 
Event 30  Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Babka, Erik N              9 PWAC-MA                33.89      34.80    6  
  2 Mpofu, Liam T             10 PVAC                   37.02      36.90    4  
  3 Haley, Davin R             9 PWAC-MA                40.53      39.47    3  
  4 Hemanth, Gagan            10 PVAC                   41.17      39.63    2  
  5 Stengel, Jude W            9 PVAC                   45.69      45.52    1  
  6 Patel, Param S            10 PWAC-MA                44.79      46.07  
  7 Blattner, Jason R         10 PVAC                   55.33     x51.44  
  8 McElwee, Max C             9 PVAC                   47.75     x52.22  
  9 McElwee, Jackson D         9 PVAC                   50.27     x56.15  
 
Event 31  Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ng, Travis J              11 PWAC-MA                33.59      34.24    6  
  2 Harris, Dylan V           12 PVAC                   34.63      34.62    4  
  3 Kolar, Sanjay R           12 PVAC                   36.01      36.75    3  
  4 Burgess, Anton H          12 PWAC-MA                36.82      38.26    2  
  5 Schilling, Greg V         11 PVAC                   36.93      38.30  
  6 Speicher, Liam            12 PVAC                   39.72     x38.99  
  7 Patel, Dhruv K            11 PWAC-MA                44.87      44.53    1  
 
Event 32  Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Haeberle, Luke E          14 PVAC                   30.97      29.98    6  
  2 Friel, Mike P             13 PWAC-MA                29.29      30.24    4  
  3 Schilling, Eric V         13 PVAC                   30.96      30.86    3  
  4 Shevade, Dhruv J          11 PWAC-MA                32.67      33.27    2  
  5 Haley, Haiden I           12 PWAC-MA                36.61      38.29    1  
 
Event 33  Boys 15 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Keenan, Ryan T            17 PVAC                   54.12      55.74    6  
  2 Ott, Devon J              15 PVAC                   59.93    1:00.02    4  
  3 Tancinco, Zion P          12 PWAC-MA              1:07.79    1:10.13    3  
 
Event 34  Boys 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Walters, Ezra D           10 PWAC-MA              1:26.80    1:31.88    6  
  2 Martin, Martin J           9 PVAC                 1:36.94    1:35.51    4  
  3 Bergman-Miller, Benny J    9 PWAC-MA              1:51.73    1:56.95    3  
  4 McElwee, Max C             9 PVAC                      NT    2:22.58    2  
  5 McElwee, Jackson D         9 PVAC                 2:25.78    2:32.46    1  
 
Event 35  Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sgaramella, Luca R        12 PWAC-MA              1:08.06    1:08.78    6  
  2 Keenan, Andrew K          11 PVAC                 1:19.74    1:19.81    4  
  3 Croy, Evan                12 PVAC                 1:20.74    1:21.08    3  
  4 Tancinco, Zion P          12 PWAC-MA              1:20.55    1:22.06    2  
  5 Perera, Kemith S          12 PWAC-MA              1:22.02    1:25.57    1  
  6 Fiore, Michael H          12 PVAC                 1:36.11    1:41.63  
 
Event 36  Boys 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Huynh, Cameron L          14 PWAC-MA              2:25.63    2:19.71    6  
  2 Quimby, Jordan J          13 PVAC                 2:42.87    2:46.56    4  
  3 Kula, Scott E             13 PVAC                      NT    3:08.25    3  
 
Event 37  Boys 15 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Naessig, Dylan D          15 PVAC                 2:12.95    2:20.96    6  
  2 Derrick, Andrew J         17 PVAC                 2:23.51    2:22.70    4  
 
Event 38  Boys 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Plymouth Whitemarsh Aquatic Cl-MA  'A'            1:13.69    1:26.52    8  
     1) Perera, Imeth N 8               2) Papadopoulos, Frankie S 7      
     3) Lieu, Nick A 8                  4) Trostle, Owen L 8              
  2 Perkiomen Valley Aquatic Club  'A'                1:25.13    1:34.77    4  
     1) Lieb, Alex W 8                  2) Merrell, Christopher J 8       
     3) Adair, Austin T 7               4) Bruzek, Austin 7               
 -- Plymouth Whitemarsh Aquatic Cl-MA  'B'                 NT   X1:52.78  
     1) Celebre, Javi A 7               2) Lee, Nathan J 8                
     3) Rodgers, Charlie M 7            4) Trostle, William A 5           
 
Event 39  Boys 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Plymouth Whitemarsh Aquatic Cl-MA  'A'            2:29.88    2:36.55    8  
     1) Babka, Erik N 9                 2) Patel, Param S 10              
     3) Haley, Davin R 9                4) Walters, Ezra D 10             
  2 Perkiomen Valley Aquatic Club  'A'                3:01.59    3:23.38    4  
     1) McElwee, Ryan M 9               2) McElwee, Jackson D 9           
     3) McElwee, Max C 9                4) Battisto, Jack J 9             
 
Event 40  Boys 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Plymouth Whitemarsh Aquatic Cl-MA  'A'            1:59.78    2:06.80    8  
     1) Celebre, Emilio A 12            2) Perera, Kemith S 12            
     3) Babka, Alex W 12                4) Tancinco, Zion P 12            
  2 Perkiomen Valley Aquatic Club  'A'                2:08.58    2:07.56    4  
     1) Keenan, Andrew K 11             2) Harris, Dylan V 12             
     3) Pence, Keegan R 12              4) Dayrit, Dylan M 12             
  3 Perkiomen Valley Aquatic Club  'B'                2:22.81    2:28.99    2  
     1) Crothers, Griffin H 12          2) Fiore, Michael H 12            
     3) Kolar, Sanjay R 12              4) Carpico, Caiden 11             
  4 Perkiomen Valley Aquatic Club  'C'                2:35.87   x2:36.38  
     1) Roynan, Clark M 12              2) Blattner, Ethan J 11           
     3) Speicher, Liam 12               4) Schilling, Greg V 11           
 
Event 41  Boys 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Plymouth Whitemarsh Aquatic Cl-MA  'A'            2:00.77    1:50.61    8  
     1) Sgaramella, Luca R 12           2) Friel, Mike P 13               
     3) Taylor, Aaron R 13              4) Huynh, Cameron L 14            
  2 Perkiomen Valley Aquatic Club  'A'                2:01.94    2:02.61    4  
     1) Herald, Jacob W 14              2) Haeberle, Luke E 14            
     3) Schilling, Eric V 13            4) Dayrit, Devon 14               
 
Event 42  Boys 15 & Over 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Perkiomen Valley Aquatic Club  'A'                1:43.15    1:48.73    8  
     1) Alexander, Dylan P 17           2) Derrick, Andrew J 17           
     3) Ott, Devon J 15                 4) Keenan, Ryan T 17              
  2 Plymouth Whitemarsh Aquatic Cl-MA  'A'            1:35.42    2:36.50    4  
     1) Haley, Haiden I 12              2) Patel, Dhruv K 11              
     3) Burgess, Anton H 12             4) Ng, Travis J 11                
 
                    Combined Team Scores - Through Event 42                    
 
  1. Perkiomen Valley Aquatic Club       357   2. Plymouth Whitemarsh Aquatic Cl      225
 
                    Men - Team Rankings - Through Event 42                     
 
  1. Perkiomen Valley Aquatic Club       357   2. Plymouth Whitemarsh Aquatic Cl      225