Licensed to Radnor Aquatic Club     HY-TEK's MEET MANAGER 7.0 1/7/2019 09:13 AM
                      Suburban Aquatic League: Dual Meet                       
                      Records Report  updated 2 Aug 2005                       
                                    Results                                    
 
Event 1  Boys 11 & Under 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 1-1 Bauman, Jayden M      11 SOUD-MA                          86.50  
  2 1-2 Peters, Braedon S     11 SOUD-MA                          84.85  
  3 1-3 D'Angelo, Ethan       11 RAC-MA                           74.85  
  4 1-4 Fasbinder, Dayton     11 RAC-MA                           72.95  
 
Event 2  Boys 12-14 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 1-1 Martin, Alex          14 SOUD-MA                         145.60  
  2 1-2 D'Angelo, Ethan       11 RAC-MA                           99.45  
  3 1-3 Meehan, Matthew A     13 SOUD-MA                          96.20  
  4 1-4 Fasbinder, Dayton     11 RAC-MA                           95.75  
  5 1-5 Barndt, Christian P   13 SOUD-MA                          79.05  
  6 1-6 Curtis, Jason         12 RAC-MA                           73.25  
 
Event 3  Boys 15 & Over 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 1-1 Hatzell, Luke A       17 RAC-MA                          155.15  
  2 1-2 Martin, Alex          14 SOUD-MA                         146.70  
  3 1-3 Creachen, Kyle T      15 SOUD-MA                         145.55  
  4 1-4 D'Angelo, Ethan       11 RAC-MA                          123.40  
  5 1-5 Meehan, Matthew A     13 SOUD-MA                         116.75  
  6 1-6 Fasbinder, Dayton     11 RAC-MA                          116.00  
 
Event 4  Boys 8 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 1-1 Souderton Seahawks-MA  'A'                              1:20.06  
     1) Stauffer, Benjamin L 8          2) Bollinger, Jackson H 8         
     3) Latsko, Jack J 6                4) Vincent, Andrew R 8            
  2 1-2 Radnor Aquatic Club-MA  'A'                             1:26.14  
     1) Mattison, Johan M 7             2) Bernabeo, Stephen 8            
     3) Kerins, Dylan 8                 4) Brown, Gregory 8               
  3 1-3 Souderton Seahawks-MA  'C'                              2:11.81  
     1) Noll, Chase E 6                 2) Bollinger, Aidan T 5           
     3) Kleppinger, Gavin B 6           4) Cianciulli, Christian J 8      
 -- 1- Radnor Aquatic Club-MA  'B'                             X1:43.02  
     1) Gokul, Aryan 8                  2) Bennett, Gavin M 8             
     3) Pijawka, Ryan D 7               4) Kerins, Gavin 8                
 -- 1- Souderton Seahawks-MA  'B'                                    DQ  
     1) Lettero, Charles B 8            2) Leatherman, Jake A 8           
     3) Baier, Jake M 8                 4) Druckenmiller, Nik J 7         
 
Event 5  Boys 9-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 1-1 Radnor Aquatic Club-MA  'A'                             2:25.17  
     1) Grimley, Jack P 10              2) Feher, Dylan M 10              
     3) Farhy, Jackson R 10             4) Yu, Alexander L 10             
       34.78    44.38    36.01    30.00                                    
  2 1-2 Souderton Seahawks-MA  'A'                              2:35.96  
     1) Cianciulli, Cole D 10           2) Bleazard, Eli G 10             
     3) Scherping, John Henry A 10      4) Im, Aaron G 10                 
       43.20    41.38    38.23    33.15                                    
  3 1-3 Souderton Seahawks-MA  'B'                              2:48.44  
     1) Guagnozzi, Roman J 10           2) Tobin, Kieran R 10             
     3) Kleppinger, Owen M 9            4) Dick, Will W 10                
       46.25    17.04    26.52  1:18.63                                    
  4 1-4 Radnor Aquatic Club-MA  'B'                             2:52.78  
     1) McKeaney, Anders 9              2) Pennay, Frankiie L 9           
     3) Cosgrove, Cole S 9              4) Mountain, Harrison J 10        
       52.08    45.70    42.39    32.61                                    
 -- 1- Radnor Aquatic Club-MA  'C'                                   DQ  
     1) Clegg, Nicholas A 9             2) Brady, Sean P 10               
     3) Neilly, Harry 9                 4) Stokes-Chism, Kayden S 9       
       41.16  1:38.65    34.20                                             
 
Event 6  Boys 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 1-1 Radnor Aquatic Club-MA  'A'                             2:01.30  
     1) Kellerman, Jacob M 12           2) Marr, Maximillian P 12         
     3) Green, Brock C 12               4) Yu, Andrew W 12                
       31.50    33.92    28.75    27.13                                    
  2 1-2 Souderton Seahawks-MA  'A'                              2:04.04  
     1) Bleazard, Abraham J 12          2) Freed, Logan 12                
     3) Akman, Timur T 12               4) Bocchino, Gian Carlo L 11      
       38.83    27.75    28.80    28.66                                    
  3 1-3 Radnor Aquatic Club-MA  'B'                             2:17.79  
     1) Barber, Jake 11                 2) Koptyra, Zachary 12            
     3) Oken, James R 12                4) Groebel, Owen 11               
       34.27    36.81    36.98    29.73                                    
  4 1-4 Souderton Seahawks-MA  'B'                              2:21.06  
     1) Woodbury, Nathan R 12           2) Einolf, Joshua E 12            
     3) Gehman, Elijah D 12             4) Kleppinger, Nathan T 11        
       36.42    39.46    33.26    31.92                                    
  5 1-5 Radnor Aquatic Club-MA  'C'                            x2:40.91  
     1) Lim, Ethan H 12                 2) Griffiths, Aidan 12            
     3) Line, Greyson B 12              4) Belveal, Johnny C 11           
       42.22    52.75    31.42    34.52                                    
 
Event 7  Boys 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 1-1 Radnor Aquatic Club-MA  'A'                             1:55.19  
     1) Tierney, Brady J 13             2) Green, Gabriel D 13            
     3) Johnson, James C 13             4) Green, Jordan D 14             
       29.46    31.58    27.76    26.39                                    
  2 1-2 Souderton Seahawks-MA  'A'                              2:06.86  
     1) Gavigan, Jake T 14              2) Michalak, Austin E 13          
     3) Krader, Kyle 14                 4) Petrillo, Michael J 13         
       34.82    35.13    28.40    28.51                                    
  3 1-3 Radnor Aquatic Club-MA  'B'                             2:12.26  
     1) Duffy, Phillip J 14             2) Reasons, Kyle W 13             
     3) Slate, Gavin D 14               4) Auslander, Andrew 13           
       33.11    35.39    28.49    35.27                                    
 
Event 8  Boys 15 & Over 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 1-1 Radnor Aquatic Club-MA  'A'                             1:40.55  
     1) Hannig, Michael 17              2) Abrahams, David H 17           
     3) Mlodzienski, Nicholas J 17      4) Cullen, Patrick M 17           
       27.08    26.18    24.05    23.24                                    
  2 1-2 Souderton Seahawks-MA  'A'                              1:42.46  
     1) Yaglenski, TJ J 17              2) Kramer, Michael J 17           
     3) Masciulli, Matthew A 16         4) Sinkinson, Reid 17             
       25.39    29.22    24.93    22.92                                    
 
Event 9  Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 1-1 Bollinger, Jackson H   8 SOUD-MA                          14.76  
  2 1-2 Bernabeo, Stephen      8 RAC-MA                           15.57  
  3 1-3 Vincent, Andrew R      8 SOUD-MA                          16.93  
  4 1-4 Brown, Gregory         8 RAC-MA                           18.12  
  5 1-5 Bendler, Ethan R       7 SOUD-MA                          18.50  
 -- 2- Gokul, Aryan            8 RAC-MA                          X18.52  
 -- 2- Heim, Jonah P           8 SOUD-MA                         X20.12  
 -- 2- Leatherman, Jake A      8 SOUD-MA                         X20.65  
 -- 2- Wentzel, Kohen M        8 SOUD-MA                         X21.44  
 -- 3- Lettero, Charles B      8 SOUD-MA                         X21.57  
 -- 3- Druckenmiller, Nik J    7 SOUD-MA                         X22.09  
 -- 3- Cianciulli, Christian   8 SOUD-MA                         X23.79  
 -- 3- Pellak, Carter L        7 SOUD-MA                         X31.22  
 -- 3- Gulley, Luke J          8 SOUD-MA                         X36.47  
 
Event 10  Boys 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 1-1 Rafter, Peyton S      10 SOUD-MA                        1:09.78  
      32.00   37.78                                                
  2 1-2 Makarichev, Noah R    10 SOUD-MA                        1:12.75  
      34.42   38.33                                                
  3 1-3 Farhy, Jackson R      10 RAC-MA                         1:13.84  
      34.11   39.73                                                
  4 1-4 Stokes-Chism, Kayden   9 RAC-MA                         1:14.31  
      34.51   39.80                                                
  5 1-5 Mountain, Harrison J  10 RAC-MA                         1:19.13  
      36.29   42.84                                                
  6 1-6 Russell, Brady C      10 SOUD-MA                        1:19.59  
      37.52   42.07                                                
 -- 2- Roselle, Konnor A      10 RAC-MA                        X1:21.20  
      31.92   49.28                                                
 -- 2- Neilly, Harry           9 RAC-MA                        X1:25.00  
 -- 2- Hansen, Logan R        10 RAC-MA                        X1:25.22  
      32.30   52.92                                                
 -- 2- Cianciulli, Cole D     10 SOUD-MA                       X1:29.25  
      31.21   58.04                                                
 -- 2- Dick, Will W           10 SOUD-MA                       X1:31.77  
 -- 2- Perry, Micah S         10 SOUD-MA                       X1:55.00  
 -- 3- Stewart, John M         9 RAC-MA                        X1:29.81  
      40.33   49.48                                                
 -- 3- Barak, Ari M           10 RAC-MA                        X1:32.88  
      38.40   54.48                                                
 -- 3- Seydor, Ayden D         9 SOUD-MA                       X1:50.53  
 -- 3- Delussey, Liam T        9 RAC-MA                        X1:52.32  
      39.93 1:12.39                                                
 -- 3- Hancock, Adam J         9 SOUD-MA                       X1:56.95  
 -- 3- Simpson, Liam J        10 SOUD-MA                       X2:03.12  
      40.95 1:22.17                                                
 
Event 11  Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 1-1 Freed, Logan          12 SOUD-MA                          57.65  
      15.50   42.15                                                
  2 1-2 Marr, Maximillian P   12 RAC-MA                           59.02  
      28.52   30.50                                                
  3 1-3 Yu, Andrew W          12 RAC-MA                         1:01.59  
      29.63   31.96                                                
  4 1-4 Kellerman, Jacob M    12 RAC-MA                         1:03.00  
      30.09   32.91                                                
  5 1-5 Sprouse, Alec F       12 SOUD-MA                        1:03.76  
      30.93   32.83                                                
  6 1-6 Kleppinger, Nathan T  11 SOUD-MA                        1:10.77  
      32.61   38.16                                                
 -- 2- Barber, Jake           11 RAC-MA                        X1:07.22  
      31.56   35.66                                                
 -- 2- Oken, James R          12 RAC-MA                        X1:10.69  
      33.40   37.29                                                
 -- 2- Barnabei, Luca J       12 SOUD-MA                       X1:11.17  
      34.28   36.89                                                
 -- 2- Einolf, Joshua E       12 SOUD-MA                       X1:11.42  
      32.96   38.46                                                
 -- 2- Boline, Sam R          12 SOUD-MA                       X1:16.41  
      34.66   41.75                                                
 -- 3- Coonley, Coleman T     11 RAC-MA                        X1:14.26  
      34.27   39.99                                                
 -- 3- Pijawka, Christopher   11 RAC-MA                        X1:14.63  
      35.13   39.50                                                
 -- 3- Lim, Ethan H           12 RAC-MA                        X1:14.99  
      34.62   40.37                                                
 -- 3- Hegde, Rahul           12 SOUD-MA                       X1:21.79  
      37.79   44.00                                                
 -- 3- Longenecker, Gabriel   11 SOUD-MA                       X1:27.30  
      40.38   46.92                                                
 -- 3- Healy, Aidan K         12 SOUD-MA                       X1:45.59  
      16.12 1:29.47                                                
 
Event 12  Boys 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 1-1 Ferlick, Robbie R     14 SOUD-MA                          52.39  
      25.74   26.65                                                
  2 1-2 Green, Gabriel D      13 RAC-MA                           54.78  
      26.13   28.65                                                
  3 1-3 Armitage, Wil W       14 SOUD-MA                          56.13  
      26.80   29.33                                                
  4 1-4 Johnson, James C      13 RAC-MA                           58.67  
      28.28   30.39                                                
  5 1-5 Andryushin, Matvey A  13 SOUD-MA                          59.52  
      16.44   43.08                                                
  6 1-6 Green, Jordan D       14 RAC-MA                         1:00.04  
      27.85   32.19                                                
 -- 2- Krader, Kyle           14 SOUD-MA                       X1:00.06  
      28.57   31.49                                                
 -- 2- Petrillo, Michael J    13 SOUD-MA                       X1:05.15  
      30.55   34.60                                                
 
Event 13  Boys 15 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 1-1 Yaglenski, TJ J       17 SOUD-MA                        1:49.46  
      26.10   28.90   27.83   26.63                                
  2 1-2 Nagel, Luke           15 RAC-MA                         1:51.61  
      25.82   27.13   28.78   29.88                                
  3 1-3 Kramer, Michael J     17 SOUD-MA                        1:54.52  
      25.66   29.59   29.72   29.55                                
  4 1-4 Sinkinson, Reid       17 SOUD-MA                        1:56.94  
      26.75   29.46   30.45   30.28                                
  5 1-5 Mlodzienski, Nichola  17 RAC-MA                         1:57.54  
      25.69   29.89   30.86   31.10                                
 
Event 14  Boys 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 1-1 Mattison, Johan M      7 RAC-MA                           19.03  
  2 1-2 Stauffer, Benjamin L   8 SOUD-MA                          20.91  
  3 1-3 Graham, Jack T         7 SOUD-MA                          21.97  
  4 1-4 Bennett, Gavin M       8 RAC-MA                           22.37  
  5 1-5 Gokul, Aryan           8 RAC-MA                           23.47  
  6 1-6 Bendler, Ethan R       7 SOUD-MA                          24.77  
 -- 2- Brown, Gregory          8 RAC-MA                          X23.88  
 -- 2- Leatherman, Jake A      8 SOUD-MA                         X24.69  
 -- 2- Kerins, Gavin           8 RAC-MA                          X25.57  
 -- 2- Baier, Jake M           8 SOUD-MA                         X27.24  
 -- 2- Wentzel, Kohen M        8 SOUD-MA                         X28.05  
 -- 3- Stephanos, Dean A       8 SOUD-MA                         X29.19  
 -- 3- Druckenmiller, Nik J    7 SOUD-MA                         X32.07  
 -- 3- Gulley, Luke J          8 SOUD-MA                         X36.62  
 
Event 15  Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 1-1 Grimley, Jack P       10 RAC-MA                           33.92  
  2 1-2 Annise, Lincoln J     10 SOUD-MA                          34.38  
  3 1-3 Farhy, Jackson R      10 RAC-MA                           40.30  
  4 1-4 Mountain, Harrison J  10 RAC-MA                           42.95  
  5 1-5 Russell, Brady C      10 SOUD-MA                          43.37  
  6 1-6 Cianciulli, Cole D    10 SOUD-MA                          45.43  
 -- 2- Clegg, Nicholas A       9 RAC-MA                          X40.45  
 -- 2- Im, Aaron G            10 SOUD-MA                         X42.60  
 -- 2- McKeaney, Anders        9 RAC-MA                          X42.89  
 -- 2- Pennay, Frankiie L      9 RAC-MA                          X48.57  
 -- 2- Landis, Braeden I       9 SOUD-MA                         X51.49  
 -- 2- Kleppinger, Owen M      9 SOUD-MA                            XDQ  
 -- 3- Brennan, Carter J       9 RAC-MA                          X46.39  
 -- 3- Barak, Ari M           10 RAC-MA                          X46.47  
 -- 3- Dick, Will W           10 SOUD-MA                         X51.32  
 -- 3- Hancock, Adam J         9 SOUD-MA                       X1:07.83  
 -- 3- Thomas, Severin A      10 RAC-MA                             XDQ  
 -- 3- Perry, Micah S         10 SOUD-MA                            XDQ  
 -- 4- Charkraborty, Ajay B   10 RAC-MA                          X49.42  
 -- 4- Delussey, Liam T        9 RAC-MA                          X50.40  
 -- 4- Brady, Sean P          10 RAC-MA                          X56.45  
 
Event 16  Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 1-1 Barber, Jake          11 RAC-MA                           33.84  
  2 1-2 Bleazard, Abraham J   12 SOUD-MA                          34.14  
  3 1-3 Sprouse, Alec F       12 SOUD-MA                          37.21  
  4 1-4 Oken, James R         12 RAC-MA                           37.22  
  5 1-5 Line, Greyson B       12 RAC-MA                           39.04  
 -- 2- Woodbury, Nathan R     12 SOUD-MA                         X36.94  
 -- 2- Groebel, Owen          11 RAC-MA                          X39.44  
 -- 2- Belveal, Johnny C      11 RAC-MA                          X39.50  
 -- 2- Barnabei, Luca J       12 SOUD-MA                         X40.93  
 -- 2- Hegde, Rahul           12 SOUD-MA                         X41.77  
 -- 2- Lim, Ethan H           12 RAC-MA                          X44.64  
 -- 3- Michalak, Logan J      11 SOUD-MA                         X38.57  
 -- 3- McGinley, Michael R    12 RAC-MA                          X40.86  
 -- 3- Coonley, Coleman T     11 RAC-MA                          X45.38  
 -- 3- Pijawka, Christopher   11 RAC-MA                          X46.97  
 -- 3- Longenecker, Gabriel   11 SOUD-MA                         X47.28  
 -- 3- Healy, Aidan K         12 SOUD-MA                         X48.70  
 
Event 17  Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 1-1 Einolf, Caleb B       14 SOUD-MA                        1:00.68  
      28.93   31.75                                                
  2 1-2 Tierney, Brady J      13 RAC-MA                         1:03.29  
      30.61   32.68                                                
  3 1-3 Duffy, Phillip J      14 RAC-MA                         1:12.30  
      35.17   37.13                                                
  4 1-4 Krader, Kyle          14 SOUD-MA                        1:13.19  
      35.69   37.50                                                
  5 1-5 Johnson, James C      13 RAC-MA                         1:15.71  
      36.27   39.44                                                
  6 1-6 Gavigan, Jake T       14 SOUD-MA                        1:18.18  
      37.22   40.96                                                
 
Event 18  Boys 15 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 1-1 Yaglenski, TJ J       17 SOUD-MA                          54.95  
  2 1-2 Hannig, Michael       17 RAC-MA                           57.63  
  3 1-3 Casey, Patrick        15 RAC-MA                         1:02.31  
  4 1-4 Yaglenski, Brien C    15 SOUD-MA                        1:03.13  
  5 1-5 Peterson, Tyree M     17 SOUD-MA                        1:35.02  
 
Event 19  Boys 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 1-1 Vincent, Andrew R      8 SOUD-MA                          23.10  
  2 1-2 Latsko, Jack J         6 SOUD-MA                          27.41  
  3 1-3 Bennett, Gavin M       8 RAC-MA                           27.88  
  4 1-4 Noll, Chase E          6 SOUD-MA                          41.56  
 -- 1- Pijawka, Ryan D         7 RAC-MA                              DQ  
 -- 2- Pellak, Carter L        7 SOUD-MA                         X39.88  
 -- 2- Stephanos, Dean A       8 SOUD-MA                         X41.02  
 -- 2- Kleppinger, Gavin B     6 SOUD-MA                         X42.56  
 
Event 20  Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 1-1 Bleazard, Eli G       10 SOUD-MA                          41.99  
  2 1-2 Tobin, Kieran R       10 SOUD-MA                          43.15  
  3 1-3 Feher, Dylan M        10 RAC-MA                           44.62  
  4 1-4 Makarichev, Noah R    10 SOUD-MA                          47.54  
  5 1-5 Pennay, Frankiie L     9 RAC-MA                           50.78  
  6 1-6 Mountain, Harrison J  10 RAC-MA                           51.36  
 -- 2- Guagnozzi, Roman J     10 SOUD-MA                         X49.97  
 -- 2- McKeaney, Anders        9 RAC-MA                          X50.33  
 -- 2- Simpson, Liam J        10 SOUD-MA                       X1:11.66  
 -- 2- Seydor, Ayden D         9 SOUD-MA                            XDQ  
 -- 2- Brady, Sean P          10 RAC-MA                             XDQ  
 -- 3- Bentefour, Adam        10 RAC-MA                          X55.91  
 -- 3- Frank, James J         10 RAC-MA                          X58.59  
 -- 3- Brennan, Carter J       9 RAC-MA                        X1:00.30  
 -- 3- Thomas, Severin A      10 RAC-MA                        X1:02.72  
 -- 3- Stewart, John M         9 RAC-MA                             XDQ  
 
Event 21  Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 1-1 Marr, Maximillian P   12 RAC-MA                           34.65  
  2 1-2 Gehman, Elijah D      12 SOUD-MA                          38.06  
  3 1-3 Koptyra, Zachary      12 RAC-MA                           38.20  
  4 1-4 Bocchino, Gian Carlo  11 SOUD-MA                          38.88  
  5 1-5 Einolf, Joshua E      12 SOUD-MA                          39.96  
  6 1-6 Hu, Andrew N          11 RAC-MA                         1:07.41  
 -- 2- Andryushin, Kirill A   12 SOUD-MA                         X38.93  
 -- 2- Woodbury, Nathan R     12 SOUD-MA                         X42.56  
 -- 2- Lim, Ethan H           12 RAC-MA                          X43.93  
 -- 2- McGinley, Michael R    12 RAC-MA                          X49.02  
 -- 2- Struyk, Spencer L      11 RAC-MA                          X54.10  
 -- 2- Healy, Aidan K         12 SOUD-MA                         X56.84  
 -- 3- Pijawka, Christopher   11 RAC-MA                          X44.42  
 -- 3- Young, Owen            11 RAC-MA                             XDQ  
 
Event 22  Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 1-1 Einolf, Caleb B       14 SOUD-MA                        1:09.75  
      32.42   37.33                                                
  2 1-2 Andryushin, Matvey A  13 SOUD-MA                        1:13.98  
      35.40   38.58                                                
  3 1-3 Tierney, Brady J      13 RAC-MA                         1:16.82  
      35.92   40.90                                                
  4 1-4 Reasons, Kyle W       13 RAC-MA                         1:19.07  
      37.22   41.85                                                
  5 1-5 Kent, Lucas A         13 RAC-MA                         1:37.75  
      45.78   51.97                                                
 
Event 23  Boys 15 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 1-1 Abrahams, David H     17 RAC-MA                           58.15  
      27.53   30.62                                                
  2 1-2 Kramer, Michael J     17 SOUD-MA                        1:06.25  
      30.67   35.58                                                
  3 1-3 Einolf, Tyler W       15 SOUD-MA                        1:06.60  
      31.74   34.86                                                
  4 1-4 Casey, Patrick        15 RAC-MA                         1:14.96  
      34.87   40.09                                                
  5 1-5 Peterson, Tyree M     17 SOUD-MA                        1:58.07  
      55.43 1:02.64                                                
 
Event 24  Boys 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 1-1 Bollinger, Jackson H   8 SOUD-MA                          16.62  
  2 1-2 Latsko, Jack J         6 SOUD-MA                          18.83  
  3 1-3 Bernabeo, Stephen      8 RAC-MA                           18.88  
  4 1-4 Graham, Jack T         7 SOUD-MA                          19.22  
  5 1-5 Kerins, Gavin          8 RAC-MA                           27.15  
 -- 1- Gokul, Aryan            8 RAC-MA                              DQ  
 -- 2- Lettero, Charles B      8 SOUD-MA                         X27.31  
 -- 2- Pijawka, Ryan D         7 RAC-MA                          X27.82  
 -- 2- Linn, Brodie T          7 RAC-MA                          X28.21  
 -- 2- Cianciulli, Christian   8 SOUD-MA                         X32.69  
 -- 2- Bollinger, Aidan T      5 SOUD-MA                         X36.25  
 
Event 25  Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 1-1 Annise, Lincoln J     10 SOUD-MA                          31.81  
  2 1-2 Yu, Alexander L       10 RAC-MA                           33.47  
  3 1-3 Rafter, Peyton S      10 SOUD-MA                          36.26  
  4 1-4 Scherping, John Henr  10 SOUD-MA                          38.70  
  5 1-5 Clegg, Nicholas A      9 RAC-MA                           44.26  
  6 1-6 Cosgrove, Cole S       9 RAC-MA                           45.11  
 -- 2- Bleazard, Eli G        10 SOUD-MA                         X42.03  
 -- 2- Stokes-Chism, Kayden    9 RAC-MA                          X42.61  
 -- 2- Feher, Dylan M         10 RAC-MA                          X44.55  
 -- 2- Guagnozzi, Roman J     10 SOUD-MA                         X49.94  
 -- 2- Landis, Braeden I       9 SOUD-MA                       X1:04.52  
 -- 3- Frank, James J         10 RAC-MA                          X48.76  
 -- 3- Bentefour, Adam        10 RAC-MA                          X49.15  
 -- 3- Antanavicius, Benas     9 RAC-MA                          X55.78  
 -- 3- Chauhan, Shardul       10 RAC-MA                          X56.71  
 -- 3- Stewart, John M         9 RAC-MA                        X1:11.63  
 
Event 26  Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 1-1 Green, Brock C        12 RAC-MA                           28.77  
  2 1-2 Freed, Logan          12 SOUD-MA                          29.89  
  3 1-3 Yu, Andrew W          12 RAC-MA                           32.77  
  4 1-4 Bleazard, Abraham J   12 SOUD-MA                          33.43  
  5 1-5 Kleppinger, Nathan T  11 SOUD-MA                          35.68  
  6 1-6 Oken, James R         12 RAC-MA                           37.58  
 -- 2- Line, Greyson B        12 RAC-MA                          X37.31  
 -- 2- Groebel, Owen          11 RAC-MA                          X41.82  
 -- 2- Griffiths, Aidan       12 RAC-MA                             XDQ  
 -- 3- Sadashiv, Arnav K      11 RAC-MA                          X52.28  
 -- 3- Hu, Andrew N           11 RAC-MA                          X52.84  
 
Event 27  Boys 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 1-1 Krader, Kyle          14 SOUD-MA                        1:03.03  
      29.61   33.42                                                
  2 1-2 Green, Gabriel D      13 RAC-MA                         1:03.92  
      29.52   34.40                                                
  3 1-3 Slate, Gavin D        14 RAC-MA                         1:07.09  
      30.57   36.52                                                
  4 1-4 Green, Jordan D       14 RAC-MA                         1:07.65  
      32.14   35.51                                                
  5 1-5 Armitage, Wil W       14 SOUD-MA                        1:08.73  
      30.36   38.37                                                
  6 1-6 Michalak, Austin E    13 SOUD-MA                        1:12.80  
      32.81   39.99                                                
 
Event 28  Boys 15 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 1-1 Yaglenski, TJ J       17 SOUD-MA                          54.04  
      25.67   28.37                                                
  2 1-2 Mlodzienski, Nichola  17 RAC-MA                           58.17  
      26.09   32.08                                                
  3 1-3 Nagel, Luke           15 RAC-MA                         1:00.89  
      28.47   32.42                                                
  4 1-4 Yaglenski, Brien C    15 SOUD-MA                        1:02.75  
      30.32   32.43                                                
  5 1-5 Peterson, Tyree M     17 SOUD-MA                        1:34.24  
      44.68   49.56                                                
 
Event 29  Boys 8 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 1-1 Mattison, Johan M      7 RAC-MA                           37.30  
  2 1-2 Stauffer, Benjamin L   8 SOUD-MA                          37.90  
  3 1-3 Graham, Jack T         7 SOUD-MA                          40.77  
  4 1-4 Linn, Brodie T         7 RAC-MA                           44.73  
  5 1-5 Kerins, Gavin          8 RAC-MA                           46.47  
  6 1-6 Bollinger, Aidan T     5 SOUD-MA                          56.48  
 
Event 30  Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 1-1 Yu, Alexander L       10 RAC-MA                           29.26  
  2 1-2 Annise, Lincoln J     10 SOUD-MA                          29.50  
  3 1-3 Im, Aaron G           10 SOUD-MA                          31.96  
  4 1-4 Kleppinger, Owen M     9 SOUD-MA                          35.82  
  5 1-5 Hansen, Logan R       10 RAC-MA                           36.82  
 -- 2- Bleazard, Eli G        10 SOUD-MA                         X35.27  
 -- 2- Roselle, Konnor A      10 RAC-MA                          X35.59  
 -- 2- Tobin, Kieran R        10 SOUD-MA                         X38.32  
 -- 2- Barak, Ari M           10 RAC-MA                          X39.15  
 -- 2- Brennan, Carter J       9 RAC-MA                          X40.24  
 -- 2- Hancock, Adam J         9 SOUD-MA                         X57.93  
  6 3-1 Delussey, Liam T       9 RAC-MA                           49.70  
 -- 3- Thomas, Severin A      10 RAC-MA                          X40.78  
 -- 3- Charkraborty, Ajay B   10 RAC-MA                          X49.09  
 
Event 31  Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 1-1 Kellerman, Jacob M    12 RAC-MA                           26.44  
  2 1-2 Akman, Timur T        12 SOUD-MA                          26.88  
  3 1-3 Marr, Maximillian P   12 RAC-MA                           27.19  
  4 1-4 Sprouse, Alec F       12 SOUD-MA                          30.08  
  5 1-5 Woodbury, Nathan R    12 SOUD-MA                          31.45  
  6 1-6 Line, Greyson B       12 RAC-MA                           32.94  
 -- 2- Andryushin, Kirill A   12 SOUD-MA                         X29.72  
 -- 2- Gehman, Elijah D       12 SOUD-MA                         X30.08  
 -- 2- Stueck, Samuel B       11 RAC-MA                          X41.60  
 -- 3- Bleazard, Abraham J    12 SOUD-MA                         X30.10  
 -- 3- Michalak, Logan J      11 SOUD-MA                         X35.00  
 -- 3- Nguyen, Jaden T        11 SOUD-MA                         X42.38  
 
Event 32  Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 1-1 Ferlick, Robbie R     14 SOUD-MA                          23.41  
  2 1-2 Michalak, Austin E    13 SOUD-MA                          27.48  
  3 1-3 Slate, Gavin D        14 RAC-MA                           27.51  
  4 1-4 Reasons, Kyle W       13 RAC-MA                           27.84  
  5 1-5 Duffy, Phillip J      14 RAC-MA                           29.73  
 -- 2- Gavigan, Jake T        14 SOUD-MA                         X28.73  
 
Event 33  Boys 15 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 1-1 Masciulli, Matthew A  16 SOUD-MA                          50.66  
      24.80   25.86                                                
  2 1-2 Sinkinson, Reid       17 SOUD-MA                          52.75  
      25.60   27.15                                                
  3 1-3 Hannig, Michael       17 RAC-MA                           53.44  
      25.36   28.08                                                
  4 1-4 Einolf, Tyler W       15 SOUD-MA                          55.06  
      26.55   28.51                                                
 
Event 34  Boys 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 1-1 Grimley, Jack P       10 RAC-MA                         1:18.37  
      35.02   43.35                                                
  2 1-2 Rafter, Peyton S      10 SOUD-MA                        1:25.18  
      38.56   46.62                                                
  3 1-3 Scherping, John Henr  10 SOUD-MA                        1:30.17  
      41.44   48.73                                                
  4 1-4 Landis, Braeden I      9 SOUD-MA                        1:54.96  
  5 1-5 Delussey, Liam T       9 RAC-MA                         2:10.37  
    1:02.06 1:08.31                                                
 -- 1- Cosgrove, Cole S        9 RAC-MA                              DQ  
      44.54   55.89                                                
 -- 2- Roselle, Konnor A      10 RAC-MA                        X1:43.15  
      48.93   54.22                                                
 -- 2- Frank, James J         10 RAC-MA                        X1:48.27  
      50.34   57.93                                                
 -- 2- Antanavicius, Benas     9 RAC-MA                        X1:53.67  
      52.04 1:01.63                                                
 -- 2- Chauhan, Shardul       10 RAC-MA                        X1:56.69  
      53.10 1:03.59                                                
 -- 2- Bentefour, Adam        10 RAC-MA                             XDQ  
      51.83   54.82                                                
 
Event 35  Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 1-1 Akman, Timur T        12 SOUD-MA                        1:09.57  
      32.67   36.90                                                
  2 1-2 Green, Brock C        12 RAC-MA                         1:09.60  
      32.14   37.46                                                
  3 1-3 Koptyra, Zachary      12 RAC-MA                         1:17.82  
      36.32   41.50                                                
  4 1-4 Bocchino, Gian Carlo  11 SOUD-MA                        1:19.59  
      36.54   43.05                                                
  5 1-5 Einolf, Joshua E      12 SOUD-MA                        1:21.31  
      37.77   43.54                                                
  6 1-6 Belveal, Johnny C     11 RAC-MA                         1:27.34  
      38.76   48.58                                                
 -- 2- Coonley, Coleman T     11 RAC-MA                        X1:29.79  
      40.95   48.84                                                
 -- 2- Nguyen, Brandon G      11 RAC-MA                        X1:43.85  
      49.95   53.90                                                
 -- 2- Sadashiv, Arnav K      11 RAC-MA                        X1:51.79  
 -- 2- Stueck, Samuel B       11 RAC-MA                        X1:57.17  
      56.34 1:00.83                                                
 -- 2- Hu, Andrew N           11 RAC-MA                        X1:59.80  
      57.85 1:01.95                                                
 
Event 36  Boys 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 1-1 Tierney, Brady J      13 RAC-MA                         2:14.19  
      28.50   34.78   41.01   29.90                                
  2 1-2 Einolf, Caleb B       14 SOUD-MA                        2:15.73  
      28.39   34.93   39.95   32.46                                
  3 1-3 Ferlick, Robbie R     14 SOUD-MA                        2:22.50  
      30.03   36.77   46.23   29.47                                
  4 1-4 Armitage, Wil W       14 SOUD-MA                        2:24.01  
      31.66   37.33   42.94   32.08                                
  5 1-5 Kent, Lucas A         13 RAC-MA                         2:55.84  
      39.38   45.12   53.65   37.69                                
  6 1-6 Auslander, Andrew     13 RAC-MA                         3:32.67  
      47.45   52.89 1:03.04   49.29                                
 
Event 37  Boys 15 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 1-1 Abrahams, David H     17 RAC-MA                         2:03.57  
  2 1-2 Masciulli, Matthew A  16 SOUD-MA                        2:14.52  
  3 1-3 Casey, Patrick        15 RAC-MA                         2:14.65  
  4 1-4 Yaglenski, Brien C    15 SOUD-MA                        2:16.00  
  5 1-5 Einolf, Tyler W       15 SOUD-MA                        2:16.47  
 
Event 38  Boys 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 1-1 Souderton Seahawks-MA  'A'                              1:10.00  
     1) Vincent, Andrew R 8             2) Latsko, Jack J 6               
     3) Stauffer, Benjamin L 8          4) Bollinger, Jackson H 8         
       31.32    36.27    38.07                                             
  2 1-2 Radnor Aquatic Club-MA  'A'                             1:13.97  
     1) Mattison, Johan M 7             2) Bennett, Gavin M 8             
     3) Brown, Gregory 8                4) Bernabeo, Stephen 8            
       26.07    34.05    33.05                                             
  3 1-3 Souderton Seahawks-MA  'B'                              1:26.11  
     1) Lettero, Charles B 8            2) Wentzel, Kohen M 8             
     3) Graham, Jack T 7                4) Bendler, Ethan R 7             
       28.69    36.27    41.03                                             
  4 1-4 Souderton Seahawks-MA  'C'                             x2:08.13  
     1) Kleppinger, Gavin B 6           2) Gulley, Luke J 8               
     3) Pellak, Carter L 7              4) Noll, Chase E 6                
       28.76    35.98    41.16    22.23                                    
 
Event 39  Boys 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 1-1 Souderton Seahawks-MA  'A'                              2:10.12  
     1) Rafter, Peyton S 10             2) Russell, Brady C 10            
     3) Makarichev, Noah R 10           4) Annise, Lincoln J 10           
       31.76    33.84    16.48    48.04                                    
  2 1-2 Radnor Aquatic Club-MA  'A'                             2:13.35  
     1) Grimley, Jack P 10              2) Feher, Dylan M 10              
     3) Farhy, Jackson R 10             4) Yu, Alexander L 10             
       30.96    38.23    34.09    30.07                                    
  3 1-3 Radnor Aquatic Club-MA  'B'                             2:34.83  
     1) Brady, Sean P 10                2) Hansen, Logan R 10             
     3) McKeaney, Anders 9              4) Stokes-Chism, Kayden S 9       
       49.04    34.42    36.31    35.06                                    
  4 1-4 Radnor Aquatic Club-MA  'C'                            x2:35.92  
     1) Roselle, Konnor A 10            2) Barak, Ari M 10                
     3) Cosgrove, Cole S 9              4) Clegg, Nicholas A 9            
       49.12    31.94    40.44    34.42                                    
  5 1-5 Souderton Seahawks-MA  'B'                              3:28.24  
     1) Simpson, Liam J 10              2) Perry, Micah S 10              
     3) Seydor, Ayden D 9               4) Landis, Braeden I 9            
     1:10.91    42.72    43.60    51.01                                    
 
Event 40  Boys 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 1-1 Radnor Aquatic Club-MA  'A'                             1:50.42  
     1) Green, Brock C 12               2) Kellerman, Jacob M 12          
     3) Yu, Andrew W 12                 4) Barber, Jake 11                
       26.79    26.44    27.51    29.68                                    
  2 1-2 Souderton Seahawks-MA  'A'                              1:53.43  
     1) Freed, Logan 12                 2) Sprouse, Alec F 12             
     3) Bocchino, Gian Carlo L 11       4) Akman, Timur T 12              
       26.95    29.38    29.77    27.33                                    
  3 1-3 Souderton Seahawks-MA  'B'                              2:10.30  
     1) Kleppinger, Nathan T 11         2) Barnabei, Luca J 12            
     3) Boline, Sam R 12                4) Andryushin, Kirill A 12        
       32.37    33.90    32.24    31.79                                    
  4 1-4 Radnor Aquatic Club-MA  'B'                             2:17.44  
     1) Belveal, Johnny C 11            2) Koptyra, Zachary 12            
     3) Hu, Andrew N 11                 4) Groebel, Owen 11               
       33.31    30.96    43.18    29.99                                    
  5 1-5 Radnor Aquatic Club-MA  'C'                            x2:23.10  
     1) Pijawka, Christopher M 11       2) Coonley, Coleman T 11          
     3) Nguyen, Brandon G 11            4) McGinley, Michael R 12         
       34.63    34.66    39.98    33.83                                    
  6 1-6 Souderton Seahawks-MA  'C'                             x2:31.19  
     1) Hegde, Rahul 12                 2) Longenecker, Gabriel J 11      
     3) Nguyen, Jaden T 11              4) Michalak, Logan J 11           
       35.99    41.40    40.22    33.58                                    
 
Event 41  Boys 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 1-1 Souderton Seahawks-MA  'A'                              1:39.91  
     1) Einolf, Caleb B 14              2) Andryushin, Matvey A 13        
     3) Armitage, Wil W 14              4) Ferlick, Robbie R 14           
       25.14    25.31    25.82    23.64                                    
  2 1-2 Radnor Aquatic Club-MA  'A'                             1:46.74  
     1) Green, Jordan D 14              2) Slate, Gavin D 14              
     3) Green, Gabriel D 13             4) Reasons, Kyle W 13             
       26.66    26.70    24.78    28.60                                    
  3 1-3 Radnor Aquatic Club-MA  'B'                             2:13.96  
     1) Duffy, Phillip J 14             2) Auslander, Andrew 13           
     3) Kent, Lucas A 13                4) McGinley, Michael R 12         
       29.37    41.96    28.77    33.86                                    
 -- 1- Souderton Seahawks-MA  'B'                              X1:54.32  
     1) Petrillo, Michael J 13          2) Potts, Matthew R 13            
     3) Heim, Gabe R 13                 4) Gavigan, Jake T 14             
       28.24    29.03    28.86    28.19                                    
 
Event 42  Boys 15 & Over 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 1-1 Radnor Aquatic Club-MA  'A'                             1:34.51  
     1) Hannig, Michael 17              2) Abrahams, David H 17           
     3) Mlodzienski, Nicholas J 17      4) Nagel, Luke 15                 
       24.41    23.08    24.20    22.82                                    
  2 1-2 Souderton Seahawks-MA  'A'                              1:34.85  
     1) Masciulli, Matthew A 16         2) Yaglenski, Brien C 15          
     3) Einolf, Tyler W 15              4) Sinkinson, Reid 17             
       23.67    24.51    24.11    22.56                                    
 
                    Men - Team Rankings - Through Event 42                     
 
  1. Souderton Seahawks                  350   2. Radnor Aquatic Club                 295