Licensed to Centennial Aquatic Club HY-TEK's MEET MANAGER 7.0 1/5/2019 04:30 PM
                       CAC vs PR Girls 010519 - 1/5/2019                       
                      Suburban Aquatic League: Dual Meet                       
                       Records Report updated 2 Aug 2005                       
                                    Results                                    
 
Event 2  Girls 12-14 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Myers, Emily              13 PR-MA                     NP      90.40    6  
  2 Kunz, Alyssa              12 CAC                       NP      89.55    4  
  3 Blannett, Mallory K       13 PR-MA                     NP      80.60    3  
  4 Hulse, Lexi               13 PR-MA                     NP      68.90    2  
  5 Rank, Jordan              13 CAC                       NP      68.50    1  
  6 Moran, Emily              12 CAC                       NP      65.10  
 
Event 3  Girls 15 & Over 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Evers, Madelynn A         13 PR-MA                     NP     123.90    6  
  2 Moran, Emily              12 CAC                       NP     116.30    4  
 
Event 4  Girls 8 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pennridge-MA  'A'                                 1:46.66    1:50.98    8  
     1) Blore, Lucy 8                   2) Sobolak, Madison 8             
     3) Nulty, Naomi 8                  4) Rispo, Gianna 8                
     1:06.97    44.01                                                      
 -- Pennridge-MA  'B'                                      NT         DQ  
     1) Draper, Mikayla 7               2) Wood, Isla 7                   
     3) Fortier, Emelyn 6               4) Jung, Seojin 6                 
     1:19.73  1:00.77                                                      
 
Event 5  Girls 9-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Centennial Aquatic Club  'A'                           NT    2:44.28    8  
     1) Catoni, Lindsey 10              2) Buczko, Allison 10             
     3) Vargas, Alyssa 10               4) Faulk, Juliette 9              
  2 Pennridge-MA  'B'                                      NT    3:29.70    4  
     1) Kessler, Allison 9              2) Miller, Kaelyn 9               
     3) Whalen, Cecilia 10              4) Gannon, Mackenzie 9            
  3 Centennial Aquatic Club  'B'                           NT    3:35.14    2  
     1) Fichter, Ava 10                 2) Girsh, Adriana 10              
     3) Sapov, Karmella 9               4) DiPaolo, Alexa 10              
  4 Pennridge-MA  'C'                                      NT    4:16.47  
     1) Lackner, Jessica 10             2) Wilson, Laura 10               
     3) Matusek, Myla 9                 4) Brown, Penny 9                 
 -- Centennial Aquatic Club  'C'                           NT         DQ  
     1) DiSalvo, Brea 10                2) Bullard, Claire 9              
     3) Diaz, Isabella 9                4) Fountain, Shaylynn 9           
 -- Pennridge-MA  'A'                                 2:38.01         DQ  
     1) Jung, Chloe 10                  2) Kelly, Honora 10               
     3) Arnold-Treanor, Abby 10         4) Hogan, Sadie 9                 
 
Event 6  Girls 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Centennial Aquatic Club  'A'                           NT    2:35.46    8  
     1) Catoni, Megan 11                2) Latona, Ava 11                 
     3) Pickford, Grace 12              4) Sabara, Paige 12               
       38.41    41.39    41.97    33.69                                    
  2 Centennial Aquatic Club  'B'                           NT    2:42.47    4  
     1) McLaughlin, Christine 12        2) Moran, Emily 12                
     3) Juhas, Isabella 11              4) Kunz, Alyssa 12                
       43.05    44.53    40.71    34.18                                    
  3 Pennridge-MA  'B'                                      NT    2:55.77    2  
     1) Waltersdorff, Ella 11           2) Smith, Kaegen 11               
     3) McIntyre, Tessa 11              4) Sayre, Delaney 11              
       52.94  1:30.42    32.41                                             
 -- Pennridge-MA  'A'                                 2:20.62         DQ  
     1) Ricciardi, Allyson J 12         2) Sneed, Elanor J 12             
     3) Verma, Anjali 11                4) Vesey, Ava M 12                
       29.75    44.15    32.95    30.52                                    
 
Event 7  Girls 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pennridge-MA  'A'                                 2:09.61    2:13.17    8  
     1) Vesey, Raegan L 13              2) Exler, Grace 13                
     3) Evers, Madelynn A 13            4) Scott, Lauren T 14             
       34.94    37.07    35.04    26.12                                    
  2 Centennial Aquatic Club  'A'                           NT    2:17.39    4  
     1) Dugan, Joey 14                  2) Kajkowski, Arianna 13          
     3) Catoni, Anya 14                 4) Vargas, Charley 14             
       31.99    48.93    28.90    27.57                                    
  3 Centennial Aquatic Club  'B'                           NT    2:43.63    2  
     1) Portman, Melissa 12             2) Angelico, Allie 14             
     3) Sims, Erica 13                  4) Rank, Jordan 13                
       43.84    44.78    37.69    37.32                                    
  4 Pennridge-MA  'B'                                      NT    2:46.91  
     1) Christie, Grace A 13            2) Dalbey, Kaitlyn 14             
     3) Eby, Alyssa 13                  4) Cuthbert, Katelyn A 13         
       43.77    49.16    46.96    27.02                                    
 
Event 8  Girls 15 & Over 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pennridge-MA  'A'                                 2:04.94    2:14.77    8  
     1) Sayre, Hannah G 15              2) Trauger, Reese M 17            
     3) Christie, Hannah M 16           4) Schwartz, Emma G 16            
       41.19    32.01    30.95    30.62                                    
  2 Centennial Aquatic Club  'A'                           NT    2:33.91    4  
     1) Coates, Sam 17                  2) Green, Rosemary 15             
     3) Meshkovsky, Anna 14             4) Pirraglia, Lorena 15           
       39.41    39.21    41.75    33.54                                    
 
Event 9  Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sobolak, Madison           8 PR-MA                  19.47      19.62    6  
  2 Nulty, Naomi               8 PR-MA                  18.80      20.51    4  
  3 Kannengieszer, Eve         7 CAC                       NT      25.71    3  
  4 Jung, Seojin               6 PR-MA                  27.65      27.44    2  
  5 Kannengieszer, Clare       5 CAC                       NT      44.47    1  
 
Event 10  Girls 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hogan, Sadie               9 PR-MA                1:12.46    1:10.90    6  
      33.25   37.65                                                
  2 Buczko, Allison           10 CAC                       NT    1:19.67    4  
      37.38   42.29                                                
  3 Vargas, Alyssa            10 CAC                       NT    1:22.81    3  
      38.42   44.39                                                
  4 Fichter, Ava              10 CAC                       NT    1:35.67    2  
      45.58   50.09                                                
  5 Girsh, Adriana            10 CAC                       NT   x1:40.84  
      46.18   54.66                                                
  6 Whalen, Cecilia           10 PR-MA                1:41.72    1:43.13    1  
      48.55   54.58                                                
  7 Fichter, Sophie           10 CAC                       NT   x1:44.59  
      50.11   54.48                                                
  8 Gannon, Mackenzie          9 PR-MA                1:49.99    1:51.09  
      45.68 1:05.41                                                
  9 Heinzerling, Annya         9 CAC                       NT   x2:01.09  
      54.32 1:06.77                                                
 
Event 11  Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ricciardi, Allyson J      12 PR-MA                  58.59      59.07    6  
      27.74   31.33                                                
  2 Pickford, Grace           12 CAC                       NT    1:17.78    4  
      37.84   39.94                                                
  3 Kunz, Alyssa              12 CAC                       NT    1:18.59    3  
      37.59   41.00                                                
  4 Sayre, Delaney            11 PR-MA                1:21.29    1:19.43    2  
      38.81   40.62                                                
  5 Juhas, Isabella           11 CAC                       NT    1:23.91    1  
      41.10   42.81                                                
  6 McIntyre, Tessa           11 PR-MA                1:25.08    1:25.81  
      39.80   46.01                                                
 
Event 12  Girls 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Scott, Lauren T           14 PR-MA                  58.64      59.29    6  
      28.24   31.05                                                
  2 Catoni, Anya              14 CAC                       NT    1:05.79    4  
      32.64   33.15                                                
  3 Blannett, Mallory K       13 PR-MA                1:11.86    1:06.46    3  
      32.04   34.42                                                
  4 Evers, Madelynn A         13 PR-MA                1:12.85    1:12.57    2  
      34.81   37.76                                                
  5 Sims, Erica               13 CAC                       NT    1:13.85    1  
      35.25   38.60                                                
  6 Kajkowski, Arianna        13 CAC                       NT    1:26.03  
      38.01   48.02                                                
 -- Cuthbert, Katelyn A       13 PR-MA                1:16.58   X1:20.24  
      36.98   43.26                                                
 -- Wasserman, Ana            14 PR-MA                1:23.85   X1:25.65  
      38.39   47.26                                                
 
Event 13  Girls 15 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gross, Ella Mae M         15 PR-MA                2:01.61    2:05.92    6  
      27.81   31.73   33.24   33.14                                
  2 Christie, Hannah M        16 PR-MA                2:18.01    2:17.38    4  
      31.36   34.78   36.41   34.83                                
  3 Vargas, Charley           14 CAC                       NT    2:20.24    3  
      31.62   34.85   37.76   36.01                                
  4 Greiner, Kerri            17 CAC                       NT    2:33.55    2  
      33.49   38.92   40.95   40.19                                
  5 Coates, Sam               17 CAC                       NT    2:42.66    1  
      36.37   41.74   42.99   41.56                                
 
Event 14  Girls 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Blore, Lucy                8 PR-MA                  26.28      25.70    6  
  2 Rispo, Gianna              8 PR-MA                  28.82      28.47    4  
  3 Draper, Mikayla            7 PR-MA                  32.59      32.34    3  
  4 Kannengieszer, Clare       5 CAC                       NT      38.25    2  
 
Event 15  Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jung, Chloe               10 PR-MA                     NT      36.97    6  
  2 Faulk, Juliette            9 CAC                       NT      46.26    4  
  3 Kessler, Allison           9 PR-MA                  46.24      47.85    3  
  4 Sapov, Karmella            9 CAC                       NT      51.78    2  
  5 Diaz, Isabella             9 CAC                       NT      56.59  
  6 Fichter, Sophie           10 CAC                       NT     x56.78  
  7 Matusek, Myla              9 PR-MA                  54.24      57.25    1  
  8 DiPaolo, Alexa            10 CAC                       NT     x57.34  
  9 Heinzerling, Annya         9 CAC                       NT     x57.50  
 10 Tran, Emilie              10 CAC                       NT     x58.71  
 11 Fountain, Shaylynn         9 CAC                       NT   x1:22.38  
 -- Lackner, Jessica          10 PR-MA                1:01.70     X58.96  
 -- DiSalvo, Brea             10 CAC                       NT         DQ  
 -- Catoni, Lindsey           10 CAC                       NT         DQ  
 -- Rispo, Isabelle           10 PR-MA                  59.16        XDQ  
 
Event 16  Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Verma, Anjali             11 PR-MA                  36.13      35.74    6  
  2 Sabara, Paige             12 CAC                       NT      38.71    4  
  3 Catoni, Megan             11 CAC                       NT      39.18    3  
  4 McLaughlin, Christine     12 CAC                       NT      45.39    2  
  5 Nulty, Gianna             11 PR-MA                  52.00      48.72    1  
  6 Waltersdorff, Ella        11 PR-MA                  51.31      49.05  
 
Event 17  Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dugan, Joey               14 CAC                       NT    1:09.92    6  
      33.34   36.58                                                
  2 Vesey, Raegan L           13 PR-MA                1:17.30    1:17.98    4  
      37.45   40.53                                                
  3 Angelico, Allie           14 CAC                       NT    1:27.16    3  
    1:27.25                                                        
  4 Dalbey, Kaitlyn           14 PR-MA                1:24.40    1:29.25    2  
      42.97   46.28                                                
  5 Christie, Grace A         13 PR-MA                1:32.50    1:36.45    1  
      47.60   48.85                                                
  6 Rank, Jordan              13 CAC                       NT    1:42.16  
 
Event 18  Girls 15 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Trauger, Reese M          17 PR-MA                     NT    1:11.51    6  
      33.59   37.92                                                
  2 Sayre, Hannah G           15 PR-MA                1:18.71    1:18.81    4  
      39.27   39.54                                                
  3 Schwartz, Emma G          16 PR-MA                1:19.45    1:22.15    3  
    1:22.29                                                        
  4 Coates, Sam               17 CAC                       NT    1:28.43    2  
      43.27   45.16                                                
  5 Pirraglia, Lorena         15 CAC                       NT    1:33.73    1  
      47.27   46.46                                                
 
Event 19  Girls 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sobolak, Madison           8 PR-MA                  30.73      33.21    6  
  2 Wood, Isla                 7 PR-MA                  34.53      34.44    4  
 -- Draper, Mikayla            7 PR-MA                  44.97         DQ  
 -- Kannengieszer, Eve         7 CAC                       NT         DQ  
 
Event 20  Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hogan, Sadie               9 PR-MA                  44.11      43.49    6  
  2 Kelly, Honora             10 PR-MA                  48.87      46.60    4  
  3 Buczko, Allison           10 CAC                       NT      47.48    3  
  4 Miller, Kaelyn             9 PR-MA                  53.10      51.43    2  
  5 Bullard, Claire            9 CAC                       NT    1:05.40    1  
  6 Tran, Emilie              10 CAC                       NT    1:13.58  
 -- Waltersdorff, Katie       10 PR-MA                1:08.03   X1:02.38  
 -- Wilson, Laura             10 PR-MA                1:17.45   X1:12.33  
 -- Brown, Penny               9 PR-MA                     NT        XDQ  
 
Event 21  Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 LaPlaunt, Katie           12 CAC                       NT      37.65    6  
  2 Latona, Ava               11 CAC                       NT      40.63    4  
  3 Sneed, Elanor J           12 PR-MA                  43.88      44.67    3  
  4 Sayre, Delaney            11 PR-MA                  46.94      45.00    2  
  5 Portman, Melissa          12 CAC                       NT      45.47    1  
 -- Ritting, Ryanna           12 PR-MA                  51.52     X48.37  
 -- Smith, Kaegen             11 PR-MA                  52.40     X52.49  
 -- Nulty, Gianna             11 PR-MA                  58.09     X56.59  
 
Event 22  Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Exler, Grace              13 PR-MA                1:26.61    1:26.69    6  
      39.61   47.08                                                
  2 Vesey, Raegan L           13 PR-MA                1:24.19    1:30.77    4  
      42.49   48.28                                                
  3 Meshkovsky, Anna          14 CAC                       NT    1:42.32    3  
      44.97   57.35                                                
  4 Sims, Erica               13 CAC                       NT    1:43.44    2  
      48.56   54.88                                                
 
Event 23  Girls 15 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Evers, Madelynn A         13 PR-MA                1:32.02    1:26.95    6  
      41.05   45.90                                                
  2 Green, Rosemary           15 CAC                       NT    1:27.16    4  
      40.11   47.05                                                
  3 Blannett, Mallory K       13 PR-MA                     NT    1:27.41    3  
      40.99   46.42                                                
  4 Greiner, Kerri            17 CAC                       NT    1:28.21    2  
      42.08   46.13                                                
 
Event 24  Girls 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nulty, Naomi               8 PR-MA                  24.14      26.42    6  
  2 Blore, Lucy                8 PR-MA                  39.90      38.89    4  
 -- Fortier, Emelyn            6 PR-MA                  40.37         DQ  
 
Event 25  Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Vargas, Alyssa            10 CAC                       NT      38.98    6  
  2 Catoni, Lindsey           10 CAC                       NT      42.63    4  
  3 Kessler, Allison           9 PR-MA                1:00.46      54.14    3  
  4 Whalen, Cecilia           10 PR-MA                1:06.86    1:08.21    2  
  5 Diaz, Isabella             9 CAC                       NT    1:12.07    1  
 -- Arnold-Treanor, Abby      10 PR-MA                  40.75         DQ  
 
Event 26  Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ricciardi, Allyson J      12 PR-MA                  28.85      29.75    6  
  2 LaPlaunt, Katie           12 CAC                       NT      35.46    4  
  3 Vesey, Ava M              12 PR-MA                  36.85      35.95    3  
  4 Pickford, Grace           12 CAC                       NT      39.22    2  
  5 Juhas, Isabella           11 CAC                       NT      41.62    1  
  6 Smith, Kaegen             11 PR-MA                1:05.97    1:00.90  
 
Event 27  Girls 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Catoni, Anya              14 CAC                       NT    1:17.71    6  
      35.79   41.92                                                
  2 Myers, Emily              13 PR-MA                1:28.24    1:22.02    4  
      36.12   45.90                                                
  3 Sims, Erica               13 CAC                       NT    1:36.65    3  
      16.20 1:20.45                                                
  4 Eby, Alyssa               13 PR-MA                1:39.48    1:40.27    2  
      45.89   54.38                                                
 
Event 28  Girls 15 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gross, Ella Mae M         15 PR-MA                1:00.82    1:02.65    6  
      29.03   33.62                                                
  2 Christie, Hannah M        16 PR-MA                1:12.89    1:10.90    4  
 
Event 29  Girls 8 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wood, Isla                 7 PR-MA                  50.56      51.45    6  
  2 Rispo, Gianna              8 PR-MA                     NT      54.63    4  
  3 Kannengieszer, Eve         7 CAC                       NT      54.76    3  
  4 Fortier, Emelyn            6 PR-MA                1:13.42    1:11.12    2  
  5 Kannengieszer, Clare       5 CAC                       NT    1:51.75    1  
 
Event 30  Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jung, Chloe               10 PR-MA                     NT      33.75    6  
  2 Catoni, Lindsey           10 CAC                       NT      37.35    4  
  3 Faulk, Juliette            9 CAC                       NT      41.61    3  
  4 Fichter, Ava              10 CAC                       NT      42.91    2  
  5 Matusek, Myla              9 PR-MA                  46.71      45.25    1  
  6 Fichter, Sophie           10 CAC                       NT     x46.44  
  7 Sapov, Karmella            9 CAC                       NT     x47.14  
  8 Rispo, Isabelle           10 PR-MA                  49.27      49.05  
  9 DiSalvo, Brea             10 CAC                       NT     x49.75  
 10 DiPaolo, Alexa            10 CAC                       NT     x51.24  
 11 Bullard, Claire            9 CAC                       NT     x51.25  
 12 Heinzerling, Annya         9 CAC                       NT     x52.51  
 13 Tran, Emilie              10 CAC                       NT   x1:00.28  
 14 Fountain, Shaylynn         9 CAC                       NT   x1:06.19  
 -- Gannon, Mackenzie          9 PR-MA                  47.36     X45.89  
 -- Brown, Penny               9 PR-MA                  53.93     X53.78  
 -- Waltersdorff, Katie       10 PR-MA                  57.31     X55.31  
 -- Wilson, Laura             10 PR-MA                  55.69     X58.70  
 -- Lackner, Jessica          10 PR-MA                  50.27        XDQ  
 
Event 31  Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Verma, Anjali             11 PR-MA                  30.61      30.45    6  
  2 Sabara, Paige             12 CAC                       NT      33.96    4  
  3 McLaughlin, Christine     12 CAC                       NT      35.56    3  
  4 McIntyre, Tessa           11 PR-MA                  37.59      35.86    2  
  5 Ritting, Ryanna           12 PR-MA                  43.58      41.16    1  
  6 Portman, Melissa          12 CAC                       NT      41.22  
 
Event 32  Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Scott, Lauren T           14 PR-MA                  26.80      26.76    6  
  2 Vargas, Charley           14 CAC                       NT      29.84    4  
  3 Exler, Grace              13 PR-MA                  29.32      29.92    3  
  4 Angelico, Allie           14 CAC                       NT      33.23    2  
  5 Eby, Alyssa               13 PR-MA                     NT      35.23    1  
  6 Rank, Jordan              13 CAC                       NT      37.40  
  7 Kajkowski, Arianna        13 CAC                       NT     x37.51  
 -- Cuthbert, Katelyn A       13 PR-MA                  33.46     X33.26  
 -- Christie, Grace A         13 PR-MA                     NT     X34.96  
 -- Wasserman, Ana            14 PR-MA                  35.71     X37.25  
 
Event 33  Girls 15 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gross, Ella Mae M         15 PR-MA                  56.34      57.05    6  
      27.40   29.65                                                
  2 Trauger, Reese M          17 PR-MA                1:00.65    1:00.24    4  
      28.59   31.65                                                
  3 Schwartz, Emma G          16 PR-MA                1:11.77    1:08.58    3  
      32.42   36.16                                                
  4 Greiner, Kerri            17 CAC                       NT    1:12.07    2  
      34.43   37.64                                                
  5 Green, Rosemary           15 CAC                       NT    1:14.36    1  
      34.84   39.52                                                
 
Event 34  Girls 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Arnold-Treanor, Abby      10 PR-MA                1:26.22    1:28.38    6  
      41.44   46.94                                                
  2 Buczko, Allison           10 CAC                       NT    1:30.39    4  
      44.10   46.29                                                
  3 Vargas, Alyssa            10 CAC                       NT    1:32.27    3  
      42.89   49.38                                                
  4 Kelly, Honora             10 PR-MA                1:54.99    1:48.78    2  
      57.90   50.88                                                
  5 Miller, Kaelyn             9 PR-MA                1:58.71    1:53.33    1  
      59.11   54.22                                                
  6 Girsh, Adriana            10 CAC                       NT    1:56.37  
      54.85 1:01.52                                                
 
Event 35  Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 LaPlaunt, Katie           12 CAC                       NT    1:17.78    6  
      38.70   39.08                                                
  2 Vesey, Ava M              12 PR-MA                1:26.13    1:24.98    4  
      39.32   45.66                                                
  3 Sneed, Elanor J           12 PR-MA                1:28.70    1:26.78    3  
      23.89 1:02.89                                                
  4 Latona, Ava               11 CAC                       NT    1:28.50    2  
      41.33   47.17                                                
  5 Kunz, Alyssa              12 CAC                       NT    1:29.30    1  
      42.30   47.00                                                
 
Event 36  Girls 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dugan, Joey               14 CAC                       NT    2:38.65    6  
      34.56   38.72   49.50   35.87                                
  2 Myers, Emily              13 PR-MA                2:50.54    2:39.19    4  
      38.97   39.98   44.89   35.35                                
  3 Meshkovsky, Anna          14 CAC                       NT    3:23.63    3  
      42.81   55.35   58.73   46.74                                
 
Event 37  Girls 15 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sayre, Hannah G           15 PR-MA                3:00.91    2:56.94    6  
      40.03   43.45   55.33   38.13                                
  2 Pirraglia, Lorena         15 CAC                       NT    3:09.96    4  
      44.42   50.41   51.63   43.50                                
  3 Dalbey, Kaitlyn           14 PR-MA                     NT    3:23.19    3  
      43.59   47.97 1:00.87   50.76                                
 
Event 38  Girls 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pennridge-MA  'A'                                 1:25.93    1:31.50    8  
     1) Sobolak, Madison 8              2) Blore, Lucy 8                  
     3) Rispo, Gianna 8                 4) Nulty, Naomi 8                 
       45.35    46.15                                                      
  2 Pennridge-MA  'B'                                      NT    1:57.72    4  
     1) Wood, Isla 7                    2) Draper, Mikayla 7              
     3) Jung, Seojin 6                  4) Fortier, Emelyn 6              
     1:07.45    50.27                                                      
 
Event 39  Girls 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pennridge-MA  'A'                                 2:24.67    2:29.06    8  
     1) Jung, Chloe 10                  2) Kelly, Honora 10               
     3) Arnold-Treanor, Abby 10         4) Hogan, Sadie 9                 
       33.29    48.57    35.15    32.05                                    
  2 Pennridge-MA  'B'                                      NT    2:57.46    4  
     1) Miller, Kaelyn 9                2) Gannon, Mackenzie 9            
     3) Whalen, Cecilia 10              4) Kessler, Allison 9             
       49.82    40.32    16.02  1:11.30                                    
  3 Centennial Aquatic Club  'A'                           NT    3:07.75    2  
     1) Fichter, Ava 10                 2) DiSalvo, Brea 10               
     3) Sapov, Karmella 9               4) Faulk, Juliette 9              
       42.70    53.73  1:04.04    27.28                                    
  4 Centennial Aquatic Club  'B'                           NT    3:21.09  
     1) Girsh, Adriana 10               2) Bullard, Claire 9              
     3) Fichter, Sophie 10              4) DiPaolo, Alexa 10              
       47.94    54.25    44.71    54.19                                    
  5 Centennial Aquatic Club  'C'                           NT   x4:05.15  
     1) Diaz, Isabella 9                2) Fountain, Shaylynn 9           
     3) Tran, Emilie 10                 4) Heinzerling, Annya 9           
     1:06.60  1:09.20    53.89    55.46                                    
 -- Pennridge-MA  'C'                                      NT         DQ  
     1) Lackner, Jessica 10             2) Brown, Penny 9                 
     3) Wilson, Laura 10                4) Waltersdorff, Katie 10         
                       3:01.71                                             
 
Event 40  Girls 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pennridge-MA  'A'                                 2:03.91    2:01.83    8  
     1) Vesey, Ava M 12                 2) Sneed, Elanor J 12             
     3) Verma, Anjali 11                4) Ricciardi, Allyson J 12        
       31.63    35.75    28.07    26.38                                    
  2 Centennial Aquatic Club  'A'                           NT    2:16.85    4  
     1) LaPlaunt, Katie 12              2) McLaughlin, Christine 12       
     3) Latona, Ava 11                  4) Sabara, Paige 12               
       12.27    19.23    34.91  1:10.44                                    
  3 Pennridge-MA  'B'                                      NT    2:35.97    2  
     1) McIntyre, Tessa 11              2) Ritting, Ryanna 12             
     3) Waltersdorff, Ella 11           4) Sayre, Delaney 11              
       37.00    43.96    38.63    36.38                                    
  4 Pennridge-MA  'C'                                      NT   x3:02.97  
     1) Nulty, Gianna 11                2) Matusek, Myla 9                
     3) Rispo, Isabelle 10              4) Smith, Kaegen 11               
                       1:35.93                                             
 -- Centennial Aquatic Club  'B'                           NT   X2:30.81  
     1) Moran, Emily 12                 2) Portman, Melissa 12            
     3) Pickford, Grace 12              4) Juhas, Isabella 11             
       36.23    40.75    39.12    34.71                                    
 
Event 41  Girls 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pennridge-MA  'A'                                 1:54.73    1:59.59    8  
     1) Exler, Grace 13                 2) Vesey, Raegan L 13             
     3) Myers, Emily 13                 4) Scott, Lauren T 14             
       30.07    31.62    30.41    27.49                                    
  2 Centennial Aquatic Club  'A'                           NT    2:02.95    4  
     1) Dugan, Joey 14                  2) Meshkovsky, Anna 14            
     3) Catoni, Anya 14                 4) Vargas, Charley 14             
       33.37    30.91    29.63    29.04                                    
  3 Pennridge-MA  'B'                                      NT    2:15.77    2  
     1) Blannett, Mallory K 13          2) Christie, Grace A 13           
     3) Eby, Alyssa 13                  4) Cuthbert, Katelyn A 13         
       30.55  1:18.40    26.82                                             
 
Event 42  Girls 15 & Over 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pennridge-MA  'A'                                 1:49.73    1:55.03    8  
     1) Christie, Hannah M 16           2) Schwartz, Emma G 16            
     3) Gross, Ella Mae M 15            4) Trauger, Reese M 17            
       29.39    30.84    26.57    28.23                                    
  2 Centennial Aquatic Club  'A'                           NT    2:21.19    4  
     1) Green, Rosemary 15              2) Angelico, Allie 14             
     3) Rank, Jordan 13                 4) Pirraglia, Lorena 15           
       32.92    33.85    40.51    33.91                                    
  3 Pennridge-MA  'B'                                      NT    2:28.76    2  
     1) Sayre, Hannah G 15              2) Dalbey, Kaitlyn 14             
     3) Litwak, Elise 14                4) Wasserman, Ana 14              
       35.08    35.69  1:17.99                                             
 
                   Women - Team Rankings - Through Event 42                    
 
  1. Pennridge                           365   2. Centennial Aquatic Club             227