Licensed to Neshaminy Swim Team     HY-TEK's MEET MANAGER 3.0 1/5/2019 02:43 PM
                         CORE Girls vs CBST - 1/5/2019                         
                      Suburban Aquatic League: Dual Meet                       
                       Records Report updated 2 Aug 2005                       
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 11 & Under 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Finlaw, Jacqueline R      11 CBST                      NT      83.50    6  
  2 Ford, Marin E             10 CBST                      NT      69.85    4  
  3 Denicore, Abby S           9 CBST                      NT      58.70    3  
 -- DeHaven, Ava M             8 CBST                      NT     X46.20  
 -- Finlaw, Elizabeth A       10 CBST                      NT     X53.40  
 -- Ford, Taylor E             9 CBST                      NT     X54.05  
 -- Dudkina, Natalie V         9 CBST                      NT     X55.20  
 
Event 2  Girls 12-14 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fern, Emilie              13 CORE-MA                   NT     101.95    6  
  2 Mills, Sarah J            13 CBST                      NT      88.50    4  
  3 DeHaven, Grace G          13 CBST                      NT      84.30    3  
  4 Neu, Cara                 13 CORE-MA                   NT      78.60    2  
 
Event 3  Girls 15 & Over 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Troth, Jillian L          16 CBST                      NT     174.85    6  
  2 Fern, Emilie              13 CORE-MA                   NT     137.15    4  
  3 Charlton, Alexandra       15 CBST                      NT     132.00    3  
 
Event 4  Girls 8 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Central Bucks Swim Team  'A'                      1:35.47    1:43.16    8  
     1) Pistilli, Bella A 8             2) Freer, Juliet C 7              
     3) Seery, Gwyneth C 8              4) Santaniello, Sloan O 7         
       14.31  1:28.85                                                      
 
Event 5  Girls 9-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Central Bucks Swim Team  'A'                      2:29.20    2:36.71    8  
     1) Swain, Marley M 10              2) Majewski, Anna C 9             
     3) Reilly, Malea E 10              4) Boyle, Jillian L 10            
       39.58    39.03    44.33    33.77                                    
  2 Central Bucks Swim Team  'B'                           NT    2:58.65    4  
     1) Brakhop, Erin M 10              2) Setzman, Sydney J 10           
     3) Kozloff, Ali G 9                4) Ashbaugh, Yulia A 9            
       43.34    48.72    49.38    37.21                                    
  3 Central Bucks Swim Team  'C'                           NT   x3:18.51  
     1) Olson, Zoey M 10                2) Kline, Katy E 9                
     3) Thierolf, Cailyn A 9            4) File, Jane K 9                 
       52.03    56.91    51.45    38.12                                    
  4 Neshaminy Core-MA  'A'                            2:36.30    3:42.59    2  
     1) Cipressi, Arianna 10            2) Cowdrick, Heather 9            
     3) Harrison, Emma 9                4) Ruane, Kaitlyn 10              
       54.81  1:19.45    41.67    46.66                                    
 
Event 6  Girls 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Central Bucks Swim Team  'A'                      2:04.77    2:08.29    8  
     1) Majewski, Madeline J 11         2) Park, Esther 12                
     3) Ruch, Elizabeth P 12            4) Page, Zoe L 11                 
       33.24    33.61    33.12    28.32                                    
  2 Neshaminy Core-MA  'A'                            2:27.39    2:26.44    4  
     1) Cirelli, Annie 12               2) Taylor, Bryn 11                
     3) Trepper, Brynn 11               4) Rios, Lilliana 12              
       41.08    41.52    34.10    29.74                                    
  3 Central Bucks Swim Team  'C'                           NT    2:44.55    2  
     1) Huber, Constance M 12           2) Turturro, Leah A 12            
     3) Saha, Anushka 12                4) Satheesh, Varunikha M 11       
       43.78    42.16    45.68    32.93                                    
  4 Neshaminy Core-MA  'B'                            2:50.70    2:45.03  
     1) Woodman, Natalie 11             2) Diamond, Olivia 12             
     3) Hicks, Morgan 11                4) Bridge, Julianna 12            
       41.52    54.73    36.96    31.82                                    
  5 Central Bucks Swim Team  'B'                           NT   x2:48.81  
     1) Ketner, Zoe M 12                2) Wenhold, Paige N 11            
     3) Kozloff, Olivia L 11            4) Dous, Erin G 11                
       39.45  1:30.83    38.53                                             
 
Event 7  Girls 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Central Bucks Swim Team  'A'                      2:06.01    2:14.79    8  
     1) Zimmer, Olivia K 13             2) Yuen, Samantha K 14            
     3) Reteneller, Riley T 14          4) Capozzoli, Sarah J 13          
       38.24    37.10    29.33    30.12                                    
  2 Neshaminy Core-MA  'A'                            2:08.62    2:25.96    4  
     1) Webb, Nicole 13                 2) Neu, Cara 13                   
     3) Daley, Julia 13                 4) Dipiero, Madison 14            
       34.60    41.43    31.91    38.02                                    
  3 Central Bucks Swim Team  'B'                           NT    2:37.16    2  
     1) Tomlinson, Faith C 14           2) Molnar, Cami A 13              
     3) Vinnikov, Arielle 13            4) Davis, Anna I 13               
       36.93    39.60    43.96    36.67                                    
 
Event 8  Girls 15 & Over 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Neshaminy Core-MA  'A'                            2:10.12    2:07.03    8  
     1) Mosco, Isabella 16              2) Cirelli, Mary 15               
     3) Rios, Anabella 16               4) Colyar, Emily 15               
       30.41    37.10    32.81    26.71                                    
  2 Central Bucks Swim Team  'A'                      2:01.42    2:30.49    4  
     1) Matsick, Chloe 15               2) Matsick, Julia G 13            
     3) Stephenson, Mckenzie R 13       4) Feldman, Leah A 14             
       41.95    36.41    41.34    30.79                                    
 
Event 9  Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Shorr, Mia E               7 CBST                   25.45      21.55    6  
  2 Smith, Emma                8 CORE-MA                23.40      22.59    4  
  3 Seery, Gwyneth C           8 CBST                   20.59      24.69    3  
 
Event 10  Girls 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Majewski, Anna C           9 CBST                      NT    1:12.16    6  
      33.58   38.58                                                
  2 Sperance, Lily G          10 CBST                 1:15.84    1:16.41    4  
      35.22   41.19                                                
  3 Olson, Zoey M             10 CBST                      NT    1:34.82    3  
      44.72   50.10                                                
  4 Cipressi, Arianna         10 CORE-MA              1:46.50    1:42.50    2  
    1:43.84                                                        
  5 Ruane, Kaitlyn            10 CORE-MA              1:49.50    1:53.05    1  
      49.72 1:03.33                                                
 -- Kozloff, Ali G             9 CBST                 1:41.46   X1:47.82  
 -- Ware-McGovern, Hailey J   10 CBST                 1:58.45   X1:50.32  
 -- Thierolf, Cailyn A         9 CBST                 1:48.85   X1:52.83  
 -- Setzman, Sydney J         10 CBST                 1:51.77   X1:53.28  
 -- Harrison, Chrissa C       10 CBST                 1:36.35   X2:18.52  
 -- Voloshin, Elizabeth F      9 CBST                 2:19.90   X2:21.99  
 
Event 11  Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Park, Esther              12 CBST                 1:01.27    1:04.47    6  
      31.31   33.16                                                
  2 Ruch, Elizabeth P         12 CBST                 1:04.23    1:07.23    4  
      32.55   34.68                                                
  3 Cirelli, Annie            12 CORE-MA              1:10.96    1:14.34    3  
      35.01   39.33                                                
  4 Ketner, Zoe M             12 CBST                 1:10.16    1:14.70    2  
      35.25   39.45                                                
  5 Woodman, Natalie          11 CORE-MA              1:13.60    1:15.22    1  
      34.78   40.44                                                
  6 Bridge, Julianna          12 CORE-MA              1:11.01    1:17.80  
      35.07   42.73                                                
 -- Satheesh, Varunikha M     11 CBST                      NT   X1:24.34  
      38.28   46.06                                                
 -- Saha, Anushka             12 CBST                 1:36.38   X1:28.53  
      40.63   47.90                                                
 -- Gardner, Abigail E        11 CBST                 1:28.27   X1:28.96  
      42.59   46.37                                                
 -- Suter, Caroline E         11 CBST                      NT   X1:29.42  
      41.77   47.65                                                
 -- Dous, Erin G              11 CBST                 1:29.62   X1:29.61  
      42.96   46.65                                                
 -- Wenhold, Paige N          11 CBST                 1:30.76   X1:31.02  
      43.75   47.27                                                
 
Event 12  Girls 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Reteneller, Riley T       14 CBST                   58.84      59.08    6  
      28.31   30.77                                                
  2 Webb, Nicole              13 CORE-MA              1:06.38    1:05.45    4  
      31.98   33.47                                                
  3 Suter, Erin E             13 CBST                 1:04.83    1:05.53    3  
      31.94   33.59                                                
  4 Czarnecki, Caitlyn        13 CORE-MA                   NT    1:09.86    2  
      33.30   36.56                                                
  5 Matsick, Julia G          13 CBST                 1:14.41    1:17.06    1  
      36.59   40.47                                                
  6 Dipiero, Madison          14 CORE-MA              1:40.91    1:27.77  
      41.55   46.22                                                
 
Event 13  Girls 15 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Colyar, Emily             15 CORE-MA              2:05.87    2:05.60    6  
      29.18   32.00   32.65   31.77                                
  2 Mosco, Isabella           16 CORE-MA              2:09.75    2:10.43    4  
      30.47   32.73   33.63   33.60                                
  3 Matsick, Chloe            15 CBST                 2:13.59    2:13.10    3  
      30.13   33.14   34.19   35.64                                
  4 Sicherman, Melissa        16 CORE-MA              2:21.50    2:20.84    2  
      31.48   34.79   36.96   37.61                                
  5 Feldman, Leah A           14 CBST                      NT    2:48.95    1  
      36.30   42.81   46.16   43.68                                
 
Event 14  Girls 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Santaniello, Sloan O       7 CBST                   24.36      23.97    6  
  2 Pistilli, Bella A          8 CBST                   25.28      25.45    4  
  3 Smith, Emma                8 CORE-MA                31.28      28.85    3  
 
Event 15  Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Boyle, Jillian L          10 CBST                   39.68      40.63    6  
  2 Reilly, Malea E           10 CBST                   46.97      42.69    4  
  3 Sperance, Lily G          10 CBST                   42.38      43.11    3  
  4 Harrison, Emma             9 CORE-MA                   NT      49.15    2  
  5 Ruane, Kaitlyn            10 CORE-MA                49.78      51.11    1  
  6 Cipressi, Arianna         10 CORE-MA                49.25      55.75  
 -- Ashbaugh, Yulia A          9 CBST                      NT     X45.38  
 -- File, Jane K               9 CBST                   50.07     X50.94  
 -- Kline, Katy E              9 CBST                   53.42     X51.79  
 -- Thierolf, Cailyn A         9 CBST                   49.17     X58.68  
 -- Ware-McGovern, Hailey J   10 CBST                   53.11     X59.40  
 -- Voloshin, Elizabeth F      9 CBST                 1:09.35   X1:13.05  
 
Event 16  Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Majewski, Madeline J      11 CBST                   31.54      33.25    6  
  2 Ruch, Elizabeth P         12 CBST                   33.86      35.83    4  
  3 Trepper, Brynn            11 CORE-MA                   NT      37.17    3  
  4 Turturro, Leah A          12 CBST                   38.77      40.16    2  
  5 Hicks, Morgan             11 CORE-MA                48.25      42.56    1  
  6 Taylor, Bryn              11 CORE-MA                42.32      44.92  
 -- Huber, Constance M        12 CBST                   43.12     X43.29  
 -- Suter, Caroline E         11 CBST                   43.15     X44.59  
 -- Gardner, Abigail E        11 CBST                   46.28     X46.59  
 -- Saha, Anushka             12 CBST                   44.63     X47.21  
 -- Kozloff, Olivia L         11 CBST                   48.33     X47.40  
 -- Dous, Erin G              11 CBST                   46.54     X47.66  
 
Event 17  Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Webb, Nicole              13 CORE-MA              1:15.10    1:16.70    6  
      37.81   38.89                                                
  2 Daley, Julia              13 CORE-MA              1:14.88    1:17.67    4  
      37.37   40.30                                                
  3 Zimmer, Olivia K          13 CBST                 1:20.09    1:20.05    3  
      39.74   40.31                                                
  4 Tomlinson, Faith C        14 CBST                 1:20.56    1:21.23    2  
      39.45   41.78                                                
  5 Vinnikov, Arielle         13 CBST                 1:30.45    1:34.69    1  
      46.75   47.94                                                
 -- Dipiero, Madison          14 CORE-MA                   NT         DQ  
      Delay initiating arm pull at turn
      49.10   51.52                                                
 
Event 18  Girls 15 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sicherman, Melissa        16 CORE-MA              1:17.02    1:11.29    6  
      35.46   35.83                                                
  2 Matsick, Chloe            15 CBST                 1:11.02    1:13.20    4  
      36.43   36.77                                                
  3 Cirelli, Mary             15 CORE-MA              1:10.59    1:14.22    3  
      36.53   37.69                                                
  4 Feldman, Leah A           14 CBST                 1:20.58    1:28.01    2  
      44.62   43.39                                                
  5 Stephenson, Mckenzie R    13 CBST                 1:26.13    1:30.20    1  
      43.16   47.04                                                
 -- Mosco, Isabella           16 CORE-MA              1:05.33        SCR  
 
Event 19  Girls 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Freer, Juliet C            7 CBST                   27.46      30.22    6  
  2 Shorr, Mia E               7 CBST                   35.21      41.25    4  
 
Event 20  Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Majewski, Anna C           9 CBST                   38.47      39.00    6  
  2 Swain, Marley M           10 CBST                   43.34      43.47    4  
  3 Brakhop, Erin M           10 CBST                   43.36      45.16    3  
  4 Harrison, Emma             9 CORE-MA                55.93      54.01    2  
  5 Cowdrick, Heather          9 CORE-MA              1:13.75    1:07.82    1  
 -- Setzman, Sydney J         10 CBST                   50.66     X52.07  
 -- Kline, Katy E              9 CBST                   51.19     X52.11  
 -- Ashbaugh, Yulia A          9 CBST                   52.47     X53.46  
 -- Kozloff, Ali G             9 CBST                   51.49     X54.95  
 -- Olson, Zoey M             10 CBST                 1:01.22     X57.90  
 -- Harrison, Chrissa C       10 CBST                 1:06.53   X1:01.40  
 
Event 21  Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Park, Esther              12 CBST                   32.98      34.88    6  
  2 Page, Zoe L               11 CBST                   35.25      36.94    4  
  3 Rios, Lilliana            12 CORE-MA                39.80      38.01    3  
  4 Taylor, Bryn              11 CORE-MA                41.77      43.30    2  
  5 Turturro, Leah A          12 CBST                   42.27      43.32    1  
 -- Ketner, Zoe M             12 CBST                   43.96     X45.00  
 -- Satheesh, Varunikha M     11 CBST                   50.61     X45.94  
 -- Huber, Constance M        12 CBST                   45.64     X47.12  
 -- Wenhold, Paige N          11 CBST                   48.63     X50.82  
 -- Kozloff, Olivia L         11 CBST                   51.72     X53.07  
 -- Hicks, Morgan             11 CORE-MA                43.35         DQ  
      One hand touch
 
Event 22  Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Yuen, Samantha K          14 CBST                 1:23.85    1:24.58    6  
      39.77   44.81                                                
  2 Suter, Erin E             13 CBST                 1:31.36    1:31.58    4  
      44.75   46.83                                                
  3 Neu, Cara                 13 CORE-MA              1:32.61    1:32.64    3  
      43.48   49.16                                                
  4 Molnar, Cami A            13 CBST                 1:31.49    1:32.73    2  
      43.93   48.80                                                
  5 Daley, Julia              13 CORE-MA              1:43.45    1:43.80    1  
      47.34   56.46                                                
  6 Davis, Anna I             13 CBST                      NT   x1:51.73  
      53.26   58.47                                                
 
Event 23  Girls 15 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Olavage, Samantha         16 CORE-MA              1:27.82    1:25.25    6  
      39.66   45.59                                                
  2 Cirelli, Mary             15 CORE-MA              1:20.45    1:26.79    4  
      40.61   46.18                                                
  3 Dachowski, Lauren E       13 CBST                 1:32.58    1:31.58    3  
      42.58   49.00                                                
  4 Matsick, Julia G          13 CBST                 1:37.80    1:38.17    2  
      46.35   51.82                                                
  5 Stephenson, Mckenzie R    13 CBST                 1:33.42    1:39.96    1  
      46.93   53.03                                                
  6 Rios, Anabella            16 CORE-MA              1:43.35    1:44.03  
      49.18   54.85                                                
 
Event 24  Girls 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Seery, Gwyneth C           8 CBST                   23.03      29.21    6  
  2 Pistilli, Bella A          8 CBST                   28.50      30.19    4  
  3 Freer, Juliet C            7 CBST                   28.52      30.43    3  
  4 Smith, Emma                8 CORE-MA                   NT      32.44    2  
 
Event 25  Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Majewski, Anna C           9 CBST                   38.77      39.01    6  
  2 Brakhop, Erin M           10 CBST                   41.28      41.41    4  
  3 Reilly, Malea E           10 CBST                   43.10      43.42    3  
  4 Cowdrick, Heather          9 CORE-MA              1:27.71    1:23.80    2  
 
Event 26  Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Majewski, Madeline J      11 CBST                   32.24      32.86    6  
  2 Page, Zoe L               11 CBST                   34.17      33.29    4  
  3 Trepper, Brynn            11 CORE-MA                34.27      36.37    3  
  4 Bottino, Gianna M         11 CBST                   36.58      38.09    2  
  5 Cirelli, Annie            12 CORE-MA                40.88      41.39    1  
  6 Woodman, Natalie          11 CORE-MA                50.92      43.67  
 
Event 27  Girls 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Zimmer, Olivia K          13 CBST                 1:17.11    1:17.63    6  
      36.45   41.18                                                
  2 Czarnecki, Caitlyn        13 CORE-MA                   NT    1:20.87    4  
      36.81   44.06                                                
  3 Molnar, Cami A            13 CBST                 1:32.11    1:28.33    3  
      41.18   47.15                                                
 -- Yuen, Samantha K          14 CBST                 1:19.43         NS  
 
Event 28  Girls 15 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cirelli, Mary             15 CORE-MA              1:07.75    1:15.76    6  
      34.08   41.68                                                
  2 Rios, Anabella            16 CORE-MA              1:25.01    1:17.05    4  
      35.67   41.38                                                
  3 Dachowski, Lauren E       13 CBST                 1:29.12    1:33.50    3  
      42.19   51.31                                                
 -- Yuen, Samantha K          14 CBST                 1:19.43         NS  
 -- Davis, Anna I             13 CBST                 1:35.16         NS  
 
Event 29  Girls 8 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Santaniello, Sloan O       7 CBST                   52.44      48.84    6  
  2 Shorr, Mia E               7 CBST                   52.54      53.38    4  
  3 Freer, Juliet C            7 CBST                   50.32      57.58    3  
 
Event 30  Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Swain, Marley M           10 CBST                   32.51      33.72    6  
  2 Boyle, Jillian L          10 CBST                   32.80      34.12    4  
  3 Sperance, Lily G          10 CBST                   33.06      35.47    3  
  4 Cipressi, Arianna         10 CORE-MA                42.84      41.49    2  
  5 Ruane, Kaitlyn            10 CORE-MA                48.78      48.88    1  
  6 Cowdrick, Heather          9 CORE-MA                   NT      55.34  
 
Event 31  Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Page, Zoe L               11 CBST                   27.71      28.39    6  
  2 Majewski, Madeline J      11 CBST                   28.42      29.20    4  
  3 Rios, Lilliana            12 CORE-MA                30.63      29.33    3  
  4 Bottino, Gianna M         11 CBST                   31.88      33.64    2  
 -- Bridge, Julianna          12 CORE-MA                32.83         NS  
 -- Trepper, Brynn            11 CORE-MA                32.18        SCR  
 
Event 32  Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Reteneller, Riley T       14 CBST                   26.97      27.88    6  
  2 Suter, Erin E             13 CBST                   28.79      29.74    4  
  3 Webb, Nicole              13 CORE-MA                29.93      29.79    3  
  4 Capozzoli, Sarah J        13 CBST                   30.31      33.02    2  
  5 Czarnecki, Caitlyn        13 CORE-MA                   NT      33.38    1  
  6 Dipiero, Madison          14 CORE-MA                46.40      40.25  
 
Event 33  Girls 15 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Colyar, Emily             15 CORE-MA                56.50      59.09    6  
      28.33   30.76                                                
  2 Matsick, Chloe            15 CBST                   59.62    1:02.40    4  
      30.21   32.19                                                
  3 Sicherman, Melissa        16 CORE-MA              1:03.58    1:02.85    3  
      30.31   32.54                                                
  4 Olavage, Samantha         16 CORE-MA              1:10.35    1:08.94    2  
      33.13   35.81                                                
  5 Tomlinson, Faith C        14 CBST                 1:09.76    1:12.07    1  
      33.91   38.16                                                
 -- Zimmer, Olivia K          13 CBST                      NT         NS  
 
Event 34  Girls 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Swain, Marley M           10 CBST                 1:22.25    1:26.11    6  
      40.84   45.27                                                
  2 Boyle, Jillian L          10 CBST                 1:27.81    1:34.88    4  
      47.95   46.93                                                
  3 Harrison, Emma             9 CORE-MA              1:54.87    1:45.56    3  
      52.99   52.57                                                
  4 File, Jane K               9 CBST                 1:43.71    1:46.09    2  
      50.10   55.99                                                
 
Event 35  Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Park, Esther              12 CBST                 1:07.64    1:11.71    6  
      34.76   36.95                                                
  2 Rios, Lilliana            12 CORE-MA                   NT    1:16.39    4  
      36.21   40.18                                                
  3 Ruch, Elizabeth P         12 CBST                 1:16.79    1:17.95    3  
      35.17   42.78                                                
  4 Bottino, Gianna M         11 CBST                      NT    1:24.82    2  
      40.83   43.99                                                
  5 Hicks, Morgan             11 CORE-MA              1:26.66    1:29.81    1  
      45.81   44.00                                                
  6 Taylor, Bryn              11 CORE-MA              1:29.05    1:31.05  
      44.31   46.74                                                
 
Event 36  Girls 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Reteneller, Riley T       14 CBST                 2:30.42    2:28.47    6  
      31.15   38.17   45.67   33.48                                
  2 Capozzoli, Sarah J        13 CBST                 3:00.79    2:56.93    4  
      38.56   44.28   54.38   39.71                                
  3 Daley, Julia              13 CORE-MA              2:59.91    2:57.23    3  
      38.26   44.11   57.39   37.47                                
  4 Neu, Cara                 13 CORE-MA              2:58.73    2:59.66    2  
      44.93   42.90   51.66   40.17                                
 
Event 37  Girls 15 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mosco, Isabella           16 CORE-MA                   NT    2:28.49    6  
      32.52   37.23   44.95   33.79                                
  2 Rios, Anabella            16 CORE-MA              3:00.43    2:51.38    4  
      35.06   42.77   55.78   37.77                                
  3 Stephenson, Mckenzie R    13 CBST                 3:08.22    3:17.93    3  
      46.98   53.62   55.32   42.01                                
  4 Vinnikov, Arielle         13 CBST                      NT    3:27.90    2  
      48.91   51.08 1:01.39   46.52                                
 -- Davis, Anna I             13 CBST                 3:26.58         NS  
 
Event 38  Girls 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Central Bucks Swim Team  'A'                      1:32.92    1:38.81    8  
     1) Pistilli, Bella A 8             2) Seery, Gwyneth C 8             
     3) Shorr, Mia E 7                  4) Santaniello, Sloan O 7         
       54.97    43.84                                                      
 
Event 39  Girls 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Central Bucks Swim Team  'A'                      2:21.22    2:31.80    8  
     1) Brakhop, Erin M 10              2) Ashbaugh, Yulia A 9            
     3) Reilly, Malea E 10              4) Sperance, Lily G 10            
       36.75    40.59    38.41    36.05                                    
  2 Central Bucks Swim Team  'B'                           NT    2:52.72    4  
     1) File, Jane K 9                  2) Olson, Zoey M 10               
     3) Kozloff, Ali G 9                4) Kline, Katy E 9                
       52.35    36.76  1:23.61                                             
  3 Central Bucks Swim Team  'C'                           NT   x3:28.17  
     1) Ware-McGovern, Hailey J 10      2) Thierolf, Cailyn A 9           
     3) Harrison, Chrissa C 10          4) Voloshin, Elizabeth F 9        
       56.77    44.04    45.69  1:01.67                                    
 
Event 40  Girls 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Central Bucks Swim Team  'A'                      2:12.20    2:14.43    8  
     1) Ketner, Zoe M 12                2) Satheesh, Varunikha M 11       
     3) Turturro, Leah A 12             4) Bottino, Gianna M 11           
       33.84    34.62    32.95    33.02                                    
  2 Neshaminy Core-MA  'A'                            2:00.09    2:20.66    4  
     1) Trepper, Brynn 11               2) Diamond, Olivia 12             
     3) Woodman, Natalie 11             4) Cirelli, Annie 12              
       32.86    41.99    31.09    34.72                                    
  3 Central Bucks Swim Team  'B'                      2:25.06    2:38.79    2  
     1) Dous, Erin G 11                 2) Suter, Caroline E 11           
     3) Saha, Anushka 12                4) Gardner, Abigail E 11          
       39.27    39.88    41.23    38.41                                    
 
Event 41  Girls 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Central Bucks Swim Team  'A'                      2:05.08    2:11.09    8  
     1) Tomlinson, Faith C 14           2) Matsick, Julia G 13            
     3) Feldman, Leah A 14              4) Suter, Erin E 13               
       34.12    34.03    33.73    29.21                                    
 
Event 42  Girls 15 & Over 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Neshaminy Core-MA  'A'                            1:50.63    1:55.38    8  
     1) Sicherman, Melissa 16           2) Olavage, Samantha 16           
     3) Mosco, Isabella 16              4) Colyar, Emily 15               
       29.56    30.62    27.99    27.21                                    
  2 Central Bucks Swim Team  'A'                      1:46.37    2:23.75    4  
     1) Davis, Anna I 13                2) Dachowski, Lauren E 13         
     3) Molnar, Cami A 13               4) Vinnikov, Arielle 13           
       39.31    31.34    35.44    37.66                                    
 
                    Combined Team Scores - Through Event 42                    
 
  1. Central Bucks Swim Team             406   2. Neshaminy Core                      188